Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je utorok 18.06.2024, meniny má Vratislav/Vratislava, zajtra Alfréd...
„Všichni sou už v Mexiku...

„Všichni sou už v Mexiku...Buenos dias já taky du! Aspoň si poslechnu pěknou muziku, co se hraje v Mexiku.“
- takto počujeme o Mexiku spievať v známej piesni Michala Tučného. Pre niekoho je iba krajinou telenoviel, hlučnej zábavy a tequilly. Ale nezabúdajte, že Mexiko stojí na zvyškoch veľkolepej Aztéckej ríše a to, čo sa tam dá vidieť, Vás určite prekvapí!
V Mexiku sa stretnete so všetkým - od zasnežených vrchov, dažďových lesov, piesočných pláží, až po kontrasty bohatstva a chudoby, moderny a histórie.

Aké miesta teda na tejto ceste spoznáte?

Ocitnete sa na známom turistickom letovisku Acapulcu – ktoré bolo pôvodne kvôli výbornej polohe acapultskej zátoke jedným z najfrekventovanejších obchodných miest. Samozrejmosťou je návšteva hlavného mesta Mexico City. Tiež uvidíte malebné hlavné mestečko najmenšieho štátu Strednej Ameriky Belize – Belmopán.
Čím môžete potešiť svoje chuťové poháriky na tejto ceste?
Mexická kuchyňa je veľmi pikantná. Chlieb tu nahrádza placka – tortilla. Salsa, tequilla a pôvodná horká čokoláda sú len začiatkom, z naozaj exotických jedál máte možnosť vyskúšať pásavca alebo tepeztincle.

Z miest bohatých na koloniálnu a indiánsku históriu navštívite bývalé hlavné mesto Taxco, Meridu, Tulum a Flores. Rozľahlé ruiny aztéckej a mayskej kultúry Vám vezmú dych.Pozrite si Mesto bohov – Teotihuacán – známe Mesačnou a Slnečnou pyramídou.
Ďalšou historickou zastávkou budú starobylé mestá Chichén Itzá známe najväčším zachovaným pyramídovým komplexomMonte Albán alebo „Biela hora“, domov Zapotékov, slávny svojou takmer nedobytnou pevnosťou, stratené mesto Tikal alebo Guatemala– to sú len niektoré zo zaujímavých miest, ktoré dýchajú neopísateľnou atmosférou. Ak Vám nestačia iba ruiny a chcete vidieť aj niečo z prírody, na programe je tiež návšteva mesta Puablo, ktorého poloha je priamo pod sopkou Popokatepetl, takisto budete mať aj možnosť si oddýchnuť na prekrásnych bielych plážach.

O aztéckej kultúre, krvavých rituálov a zvláštnostiach Mexika bolo natočených nespočetne veľa zaujímavých dokumentov. Máte ale odvahu zažiť a vidieť na vlastné oči?
Ak áno, viac informácií nájdete na www.darcekyazazitky.skbanner adina logo