Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Relax na 3 noci
Relax na 3 noci

... viac info

Výroba opasku
Výroba opasku

... viac info

Jazda limuzínou
Jazda limuzínou

... viac info

Hodinový manžel
Hodinový manžel

... viac info

Vodenie na koni
Vodenie na koni

... viac info

Rande v jaskyni
Rande v jaskyni

... viac info

Kurz pradenia
Kurz pradenia

... viac info

.
Dnes je sobota 23.09.2023, meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor...
Kuba

Spoznávanie Kuby
Keď som bola malá, predstavovala som si väčšinu okolitého sveta, okrem toho, ktorý som poznala, ako more a ostrovy. Všade pláže, bazény a zabávajúci sa ľudia. Keď som bola väčšia, učili sme sa v škole o kube. Predstavovala som si ju ako zopár hotelov a more. Keď som bola v puberte, pozerala som veľa akčných filmov a predstavovala som si Kubu ako ostrov, na ktorom sú polia kávy a tabaku a strieľajú sa tam drogové gangy. Čo dodať, akčné filmy. Keď som bola na strednej škole, hovorili nám, že na Kube sa žije ťažko, lebo je tam silný režim a nič nemôžete bez dovolenia. Keď som bola na vysokej škole, mali sme prednášku s veľvyslankyňou z Kuby. Opisovala Kubu ako najkrajšie miesto na svete, napriek tomu, že má svoje problémy, a ja som hltala každé jej slovo. Teda aspoň každé to slovo, ktorému som rozumela, keďže moja španielčina je niekde hlboko pod bodom mrazu.

Zrejme musíte byť z Kuby, aby ste vedeli, aká naozaj je, pretože každý Vám o nej povie niečo iné. Napriek všetkému však určite stojí za to, aspoň sa pokúsiť poodhaliť niektoré z jej tajomstiev a okúsiť život na Kube. Aspoň na pár dní.

Kuba je mimochodom príjemnou dovolenkovou destináciou, ironicky však práve v čase, keď u nás na Slovensku vládne zima. V našom letnom období je totiž na Kube práve obdobie dažďov, ktoré trvá od mája do októbra a ak máte záujem opaľovať sa na slniečku, v tomto období veru nepochodíte. Priemerná teplota na Kube je 25 stupňov takmer počas celého roka, takže nemusíte mať strach pred slovenskou zimou či tropickými horúčavami, i keď aj na tie niekedy (veľmi zriedkavo) natrafíte.

Kuba bola objavená Krištofom Kolumbom a po dlhých kolonizačných bojoch sa stala Kubánskou republikou. Dlhé roky vládol FidelCastro, v súčasnosti vládne jeho brat. Úradným jazykom je španielčina, hlavným mestom je Havana.

Expedícia na Kubu je tým zážitkom, na ktorý sa nezabúda. Porozprávajte svojim priateľom o Kube Vašimi vlastnými očami, vytvorte si na ňu vlastný názor a dajte pozor, aby ste sa do nej nezamilovali. Vôňa pravých kubánskych cigár, rodná zem tabaku a najkvalitnejšia whiskey je totiž kombináciou, ktorej podľahne snáď každý gurmán či laik.
Navštívte miesta, na ktoré obyčajní turisti nechodia, jedzte v tých najlepších a najštýlovejších reštauráciách, dajte si daiquirí na mieste, kde ho pil aj Ernest Hemingway. Vedeli ste, že existuje viac ako 700 druhov orchideí? Že nie? Všetky si ich môžete pozrieť v orchidáriu, ktoré navštívite počas expedície. Ak ste skôr fanúšikom oddychu pri mori, tiež si prídete na svoje. Cuckajte mojito a cuba libre a omočte si nôžky na plážach Varadera.

Kuba je skrátka jedinečná. Divoká a skrotená zároveň, dovolenkový raj aj lákadlo pre milovníkov histórie. Navštívte ju, objavte svoju obľúbenú časť Kuby a láska na celý život Vás neminie.doutnik