Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Varenie

Varenie
Jedným z veľkých životných potešení človeka je jedlo. Dobré jedlo robí ľudí šťastnými a zbližuje ich, niekedy lepšie ako alkohol. Naviac dopriať si ho, je jeden z tých menších prehreškov v našom živote. Praví gurmáni si z konzumácie jedla robia dlhý rituál, nehovoriac o tom, že väčšinou neostanú len pri jednej kuchyni, ale neboja sa ochutnať niečo nové.
Každý kút sveta má svoje osobité jedlá, pre ktoré je známy. Vďaka otvoreným hraniciam a možnostiam cestovať poznáme kari, sushi, hamburgery, pizzu, kebab alebo burrito. Bohužiaľ, tieto špecifické pochúťky sa v našej kultúre zmenili na lacné súčasti fastfoodových stánkov. Skutočne kvalitné exotické jedlá si tak väčšinou vychutnáte v lepších reštauráciách, pripravte sa ale na mastnejšiu cenu. Ten, kto má odvahu a zručnosti si môže skúsiť pripraviť exotiku aj doma.

varenie obj 2

Veronika Kokešová je mladá Češka, ktorá testuje jedlo v reštauráciách a potom vo svojom videoblogu ľuďom ukáže, ako uvariť doma to isté, za omnoho menšie náklady, pričom kvalita jedla ostane zachovaná. Chcete aj vy poznať tajomstvá svetových kuchýň, ale neviete ako na to? Skúste Školu varenia! Viac na www.darcekyazazitky.sk