Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Valentínska súťaž pokračujeValentínska súťaž pokračuje !

Zahlasujte v ankete pod zaľúbenými vyznaniami a doprajte jednému z našich súťažiacich romantický vikend v Tatrách.

Hlasovať možete do 18.2.2013 do 12:001. Marta Krausová – List


Tak Vám prezradím príbeh ako mne priateľ vyznal raz lásku. Dostala som list v obálke. Po otvorení listu tam bol papier, ktorý bol prázdny. Myslela som si, že si robí srandu :D ale v obálke bol ešte priložený papierik, že list mám čítať nad parou. List bol totiž písaný mliekom, tak sa dal prečítať iba nad parou. Bol tam uvedený dátum, miesto a čas, kde mám ísť. Stretli sme sa za kaštieľom v našom meste, kde mi moja drahá polovička z lístia urobila nadpis, že ma ĽÚBI. O pár mesiacov to už bude 7 rokov, čo sme spolu, ale môj partner stále vie, ako mi urobiť radosť a ako ma príjemne prekvapiť.


2.Daniela Baginová - Spomienky z detstva


Spomenula som si na jeden romantický zážitok, čo som zažila ako malá ..... keď sme boli decká tak sme behali po lúkach za chalupou a kradli zo susedovej záhrady hrach a jahody :-) ale jedného dňa to bolo iné, pridal sa k nám ešte jeden krásny chalan z ulice, stále to vyzeralo, že nadbieha kamarátke, ale potom som prišla na to, že som sa mýlila. Po takej hodinke blbnutia a naháňania sa ma zavolal bokom a dal mi na prst prsteň z púpavy a spýtal sa ma, či spolu začneme chodiť :-) bola som tak mimo ako asi nikdy v živote ale zároveň to bolo to najromantickejšie, čo som kedy zažila ešte aj tá atmosféra - okolo samá zelená ďatelina a stromy a neďaleko aj všetci kamaráti. Keď nás zbadali, tak som sa červenala ešte viac lebo som vedela, že o tom vedia. On totižto nenadbiehal kamarátke, ale vyzvedal, či s niekým chodím alebo nie :-)

V dnešnej dobe naháňania sa, si človek rád zaspomína na staré časy. Aj keď nevyhrám, ale aj tak ďakujem že som si mohla zaspomínať na svoje detstvo, čo som skoro už aj zabudla ako vtedy bolo :-)))))
3. Kristina Traegerová - Dlhé čakanie

Pre mňa najromantickejšie vyznanie lásky bolo, keď ma môj priateľ požiadal o ruku. Požiadal ma 25.decembra pri stromčeku. Nebolo to 24. lebo to bol v práci a tak sme štedrý deň neboli spolu. Spravil to až na druhý deň.
Viem že si vravíte, že a čo veď to nie je také waw. Možno máte pravdu.
Čo však bolo waw je to čo tomu predchádzalo. Prstienok mal kúpený už skoro rok. Boli sme spolu na dovolenke v Tatrách. Mal ho zo sebou, tam mu to však moc romantické neprišlo. Bol z toho smutný a tak prstienok odložil. Mal ho odložený v práci v skrinke zabalený v krabičke a v novinovom papieri a na ňom napísané: "nevyhadzovať". Pre istotu :) Potom opäť čakal na tú správnu príležitosť. Išli sme na letnú dovolenku do Egypta. Vzal si ho opäť so sebou. Prešiel leteckou kontrolou a našťastie ho neodhalili, na dovolenke mu to prišlo moc preplnené turistami, chcel to mať také pekné romantické. A tak ho opäť zabalil a čakal. (mimochodom, prstienok bol s diamantom čiže asi mal dosť veľké šťastie, že ho tá kontrola nezhabala :)) A teda nakoniec sa dočkal. Prišli Vianoce, boli sme pekne spolu sami doma a prišiel ten krásny moment. Na stromčeku som si našla červenú krabičku a v nej ten čarovný prstienok. Bolo to krásne a tento príbeh tomu dodal neskutočnú lásku a radosť. Som šťastná že ho mám.


4. Michal Tkáčik - Báseň

Krásna víla,
milujem tie chvíle,
keď spomedzi stoviek krokov na chodbách za dverami bezpečne poznám tie tvoje,
milujem tie chvíle,
keď hoc cez zavreté viečka, podľa tvojej vône viem, že blízko ťa mám.

Tvoj hlas, vždy tak jemný a mäkučký,
hrá na mne ako na harfe.
Moje city rozochvieva, ako struny pohládzané vznešeným dotykom tvojich slov.
A ja zniem, zniem plný vášne a lásky k tebe.5. Stopková – Umenie

Pre mňa bolo najromantickejším vyznaním lásky, keď ma môj priateľ požiadal o ruku. Išli sme do Viedne za umením, keďže je to naša spoločná vášeň. Priateľ je slovenským umelcom, ktorý vystavuje nielen na Slovensku. Ja študujem teóriu umenia a fotím. Umenie je našou súčasťou a spája nás rovnako silne ako láska.
Keď sme sa prechádzali po galérii moderného umenia tzv. MUMOK vo Viedni zrazu si kľakol a vytiahol červenú krabičku. Okolo nás ďalší návštevníci galérie zastali a sledovali divadielko :)
Potichučky šepol, že byť s umením a tebou, o viac nežiadam. Táto reinterpretácia jedného citátu, ktorý v pôvodnom znení ( byť s umením o viac nežiadame), je známi pre umeleckú obec, pre mňa povedal všetko o tom, čo ku mne cíti a ako si predstavuje náš spoločný život.
Pre umelca je umenie vášeň, život, zmysel všetkého. Preto ma neskutočne dojalo, že si vybral na vyznanie lásky práve našu najobľúbenejšiu galériu.
Samozrejme, že som povedala ÁNO.
Na tento deň nikdy nezabudnem. Nebolo to gýčové ani melodramatické požiadanie o ruku. Bolo to to najúprimnejšie vyznanie lásky a zasnúbenie v jednom.