Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je utorok 18.06.2024, meniny má Vratislav/Vratislava, zajtra Alfréd...
Vianočné pesničkyVeď to poznáte. Je ešte len október, no obchodné reťazce už bojujú medzi sebou reklamami typu : „Vianoce sú za dverami“ a pod. To pravé, čo robí Vianoce Vianocami sú však vianočné pesničky. Ich sezóna sa začína spravidla až v decembri a dokážu nám navodiť takú náladu, že dostanete chuť na okamžité nakupovanie darčekov či na vianočný punč. Prinášame Vám výber tých najlepších vianočných pesničiek, bez ktorých si nevieme predstaviť Vianoce. ň

1. Frank Sinatra – Let it snow , let it snow, let it snow
Vianočná klasika z roku 1950, ktorá sa aj dnes teší veľkej popularite. Vzhľadom na to, koľkokrát už bola prespievaná rôznymi inými umelcami, mnohý z Vás možno ani nevedeli, že jej autorom je Frank Sinatra. Prespievali ju aj Kylie Minogue, Jessica Simpson, Ella Fitzgerald, či Dean Martin. Každopádne ani dnes nestráca na svojej magickosti.

www.youtube.com!

2. Bobby Helms – Jingle Bell Rock

Pesnička z roku 1957 bola snáď v každom americkom filme, ktorý sa zaoberal vianočnou tematikou. Taktiež ako predchádzajúca skladba bola prerobená a prespievaná snáď tisíckrát, okrem iných môžete poznať napríklad verziu od Hilary Duff, Billyho Idola a pod. No nám sa najviac páči pôvodná verzia.

www.youtube.com!

3. Brenda Lee – Rockin around the Christmas tree

Šesťdesiate roky boli zjavne veľmi prajné vianočným pesničkám, keďže aj táto klasika, ktorý sa preslávila aj vďaka filmu Sám doma, pochádza z roku 1958. Zoznam spevákov a skupín, ktoré ju prespievali snáď ani nespomenieme, keďže tento zoznam by bol veeeľmi dlhý. 

www.youtube.com!

4. Mariah Carey – All I want for christmas is you

Neverili by ste, ale táto pesnička už má čo-to za sebou, lebo vznikla ešte v roku 1994 (týmto sa Carie ospravedlňujeme, lebo tento rok vzniku hovorí za všetko a marí jej šance tváriť sa, že má stále tridsať rokov). Bez jej magického hlasu a rolničkových tónov si však Vianoce už ani predstaviť nevieme.

www.youtube.com

5. John Lennon – So this is Christmas (war is over)

John Lennon a jeho manželka Yoko Ono mali jednoznačný postoj k vojnám a vojnovým konfliktom vo svete a tak roku 1971 zložili a vydali vianočnú pesničku s protivojnovou tematikou, ktorá sa zaryla ľuďom do hláv a zostala tam dodnes.

www.youtube.com

6. Wham! – Last Christmas

Roku 1984 vznikla jedna z nových legiend – pesnička od skupiny Wham! zarába aj toľko rokov po jej vydaní obrovské peniaze, keďže je najhranejšou vianočnou piesňou už niekoľko posledných rokov. Napísal ju George Michael, ktorý sa neskôr vydal na sólovú kariéru.
www.youtube.com

Dúfame že sme Vám výberom vianočných hitov zdvihli aspoň náladu a priniesli vianočnú atmosféru, ak nie, dajte si vianočný punč a medovníček a hneď bude svet krajší 