Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je utorok 18.06.2024, meniny má Vratislav/Vratislava, zajtra Alfréd...
Trnavská 13.

Trnavská 13 - pivný pochodAk ste z Trnavy alebo z blízkeho okolia, prípadne ste milovníkom piva, nemusíte tento článok ani čítať, pretože zrejme presne viete, o čom bude. Máte tip? Presne tak, bude o akcii s názvom Trnavská 13.


Ak Vám tento názov náhodou nič nehovorí, nezúfajte, zrejme to znamená len toľko, že nie ste dostatočným milovníkom piva, aby ste ho povýšili nad klasickú vodu. Vysvetlíme Vám všetko pekne po poriadku.

Trnavská 13 je každoročnou akciou, ktorá sa koná v Trnave pri príležitosti Dňa otcov a jej cieľom je v prvom rade zabaviť ľudí. Ak ste sa Trnavskej 13 už zúčastnili, iste viete o čom je. Ak nie, ide v skratke asi tak o toto : dohodnete sa so skupinou priateľov, ideálne je, ak ste všetci milovníkmi piva . Ráno sa stretnete na štarte, ktorý organizátor určí a zapíšete sa ako účastník. Ak chcete „byť jasný“ už na prvý pohľad, kúpite si tričko s logom akcie, ktoré je každý rok farebne odlíšené. Dostanete plánik podnikov, ktoré musíte navštíviť a Vašou úlohou je jediné – dať si v nich pivo. Plánik podnikov a pivnej trasy sa každý rok mení, takže zapísať sa na štarte a vyzdvihnúť si nový plánik na ten-ktorý rok je nevyhnutné. Za každé pivo potom dostanete do Vášho „pindexu“ pečiatku za vypité pivo v danom podniku. (Pindex je označenie pivného indexu, do ktorého dostávate pečiatky za vypité pivá a hodnotíte podniky, v ktorých ste boli počas pivného pochodu). Ako už z názvu akcie vyplýva, podnikov, ktoré musíte navštíviť a dať si v nich zlatistý mok je 13. A vypiť 13 veľkých pív, to už je aj na trénovaného „štamgasta“ dosť.

Medzi podnikmi sa samozrejme presúvate pešo, takže popri pive musíte zvládnuť aj menšiu turistiku cez celú Trnavu. A keďže počasie posledných niekoľko rokov praje, slniečko krásne svieti a teploty sa šplhajú do astronomických výšok, nie každý zvládne tento „trnavský pivný maratón“.
Aby sa však nezabávali len oteckovia, pre ktorých je tento deň určený, organizátori robia program aj pre mamičky a najmenších, pre ktorých sú pripravené skákacie hrady, maľovanie na tvár a iné atrakcie, kde sa môžu zabaviť. Tento rok sa uskutočnil aj večerný program a predstavili sa tri kapely – Kabát Revival, ACDC Revival a Katapult Revival, a to na štadióne Antona Malatinského.

Tento rok sa Trnavská 13 konala 15. a 15. Júna a mala rekordný počet účastníkov – vychutnať si pivo počas Dňa otcov prišlo až 3112 účastníkov. Keďže sa počasie tento rok opäť vydarilo, okrem piva bol vyhľadávaným artiklom aj tieň. V poobedňajších hodinách bol obsadený snáď každý jeden tieň v okolí pivnej trasy. Niektorí účastníci debatovali, iní podriemkavali. Niet sa im čo čudovať, zdolať toľko pív na takom slnku dá skutočne zabrať.

V tento deň musia byť vodiči na trnavských cestách trpezliví, keďže zvýšené množstvo jemne podgurážených ľudí behajúcich po meste nie je práve snom každého šoféra. Počas uplynulých ročníkov sa však nikomu nič nestalo a tak tomu bolo aj tento rok. V konečnom dôsledku ako sa vraví, „opitému sa nikdy nič nestane“.

Ak ste nestihli tento ročník Trnavskej 13, ktorý bol mimochodom už 15. ročníkom, skúste to o rok. Hlavne to s pivom neprežeňte. Nie je predsa dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa.Tak na zdravie! pivko