Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Októberfest! 2011Čo Vás napadne keď sa povie október a ste milovníkom piva? Októberfest!

Tento celosvetovo jedinečný festival sa tento rok konal v Mníchove už 178.krát ! Trval dva a pol týždňa a už klasicky nebol len potešením pre žalúdky, ale aj pre oči a uši.Októberfest totižto nie je len o pití piva, ale aj o krásnych ženách, kultúrnom programe a kruhu Vašich najbližších a kamarátov. Z programu určite stojí za spomenutie tradičná prehliadka kostýmov, strieľanie do vzduchu z pištolí, tradičné večere, ale aj koncerty a kolotoče.
Históriu piva nebudeme predstavovať, avšak povieme Vám zopár zaujímavostí. Cena jedného piva na tohtoročnom Októberfeste zlomila rekordy – jeden krígeľ tekutého chleba stál okolo 9 eur. Na obranu Októberfestu je treba podotknúť, že táto cena bola cenou litrového krígľa. Piť či nepiť nebolo otázkou na mieste, keďže aj fľaša minerálky stála okolo 7 eur.

Okrem iného, iPhone vyvinul pre tohtoročný Októberfest špeciálnu aplikáciu, ktorá Vám vypočíta promile z Vami zadaného množstva vypitého piva.
Na koniec snáď podotknem len toľko, že pokiaľ nie ste ochotní zaplatiť obrovské peniaze za pobyt v Mníchove, letenky a predražené pivo, môžete si obdobný luxus dopriať aj na Slovensku! Adina Vám totiž prináša jedinečné pivné kúpele, kde môžete piť do sýtosti a čľapkať sa v pive spolu s priateľmi. Nie je toto lákavejšia ponuka?

S pozdravom

Vaša ADINA - firma na zážitkyodhlasiť