Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Veľká noc

Veľká nocAk ste muž, pravdepodobne ju milujete. Ak ste žena, nie ste ňou nadšená. Veľká Noc je jediným sviatkom v roku, v ktorom odmeňujete mužov za to, že Vás zbijú, prípadne oblejú. Netreba to však vidieť až tak tragicky, pozrite sa, ako trávia Veľkonočné sviatky v zahraničí!
Jednou z najkrajších osláv Veľkej noci sú oslavy v Taliansku. 40 dní pred týmto sviatkom by sa nemalo jesť v piatky mäso, čo si Taliani zase vynahradia priamo počas sviatku. V nedeľu bývajú veľmi bohaté raňajky, po ktorých zavíta celá rodina na slávnostnú omšu. Po nich nasleduje obed, ktorý sa väčšinou skladá z jahňacieho mäsa. Na poobedie sa najviac tešia deti, pretože dostanú čokoládové vajíčka s prekvapením. Pondelok trávia výletmi do prírody.

Oslavy v Nemecku sú ako vystrihnuté z rozprávky. Deti hľadajú v záhradách poklad v podobe vajíčok, ktoré tam ukryl veľkonočný zajac a predháňajú sa, kto ich nájde viac.
Švédsko je krajinou zaujímavostí, a tie nemôžu chýbať ani na Veľkú noc. Všetko, čo sa len dá, vyzdobia žltou farbou na znak oslavy príchodu jari.

Zaujímavosťou je, že nikde okrem Slovenska a nám príbuzných krajín šibačku a oblievačku nepoznajú. Otázne zostáva, či by sme na tento zvyk mali byť hrdí alebo nie. A čo vy? Dodržiavate staré obyčaje?