Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Tradičná zabíjačkaChceli by ste zažiť tradičnú slovenskú zabíjačku? Ak máte záujem zažiť to, čo zažívali Vaši starí rodičia alebo prarodičia, tak Vám veľmi radi vyhovieme. Myslím si, že je to veľmi zaujímavý zážitok a hlavne originálny typ na darček pre priateľa, poprípade niekomu, kto zabíjačku nikdy nezažil na vlastnej koži.

V dnešnej dobe sa väčšina mäsa kupuje v mäsiarstvach. Pomaly, ale isto
zabíjačky upadajú a čoraz častejšie sa o nich môžete dozvedieť len z počutia svojich starých rodičov, keď spomínajú na staré dobré časy, v ktorých si všetko pripravovali sami. No mäso, ktoré si pripravíte vlastnými rukami chutí oveľa lepšie. Každopádne, ak sa bojíte trochu si zašpiniť ruky, tak radšej ani ďalej nečítajte, lebo keď mám na mysli zabíjačku, tak myslím tradičnú a so všetkým čo k tomu patrí! Chystáme sa Vás zasvätiť do tajov prípravy týchto domácich pochutín.

Miesto, kde sa všetko odohráva sú krásne Čičmany. Ak sa chcete dozvedieť viac a prípadne máte záujem si objednať zážitok, tak určite zadajte do vyhľadávača na našej stránke www.darcekyazazitky.sk slovo zabíjačka a nájdete všetky potrebné informácie.

Ešte by som rád spomenul, že sa jedná o pobyt pre dvoch na jednu noc a jeden deň. Začíname o deviatej a končíme o jedenástej hodine na druhý deň. Zúčastnite sa naozaj nabitého programu, ktorý obsahuje množstvo zaujímavých vecí ako napríklad:

- spoločný obed popri zabíjačke (kapustová polievka, bryndzové halušky, teplé škvarky)
- grilovanie mäsa, pečienky – popri zabíjačke, súťaže pre účastníkov
- ľudový spev prezentovaný ženami v krojoch
- čičmanský bryndzový posúch, sladké šišky
- typická sedliacka večera podávaná na drevách (rezne, peč. mäso, klobásky, jaternice...)

Na vlastné oči budete vidieť privezenie živého prasaťa, v cene je aj návšteva múzea. Nebude chýbať klasické slovenské privítanie chlebom a soľou. A nebojte sa, naprázdno neodídete, pre každého účastníka bude pripravená výslužka v podobe jaterníc, slaniny, klobások a tlačenky. Doprajte si trochu zábavy a oddychu a spoznajte niečo nové...