Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Jazda na Nascar
Jazda na Nascar

... viac info

Speleoferata
Speleoferata

... viac info

Kurz keramiky
Kurz keramiky

... viac info

Hudobné trio
Hudobné trio

... viac info

Kurz šitia
Kurz šitia

... viac info

Kurz kváskovania
Kurz kváskovania

... viac info

.
Dnes je utorok 16.08.2022, meniny má Leonard, zajtra Milica...
The human body exhibitionNeviete čo s voľným poobedím a máte chuť na trošku morbidity? Skočte do nášho hlavného mesta na výstavu The Human Body, ktorá sa koná v Inchebe až do konca novembra. Vystavené telá sú totiž skutočné a voľakedy behali po tejto zemi rovnako ako my.

Morbídne? Možno, no šokovať ľudí je dnes najlepší spôsob ako upútať pozornosť a toto sa skutočne podarilo. Napriek určitej dávke odosobnenia si v istom momente popri prechádzaní medzi telami uvedomíte, že napriek tomu, že je to vlastne úplne nechutné, je to aj veľmi poučné. Biológia v škole je proti tomu knižka na dobrú noc. Vystavené telá sú zamerané každé na inú sústavu, či už na svaly, kostru, obehovú sústavu alebo rozmnožovanie a keď sa náhodou neviete v tej kôpke vypreparovaného mäska vyznať, môžete si zavolať medika, ktorý Vám ukáže, vysvetlí a odpovie na prípadné otázky, čo je v niektorých prípadoch skutočne pre dobro veci. Malá rada na záver – ak sa chcete ešte v ten deň najesť, vyhnite sa časti s označením : „ Len pre silné žalúdky“. Verte mi. Osobná skúsenosť...

A keďže je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, zastavte sa tu aj Vy. Niečo sa naučíte, možno zmeníte životosprávu a prestanete fajčiť. A možno nie. No vždy je dobré vedieť, ako to celé vlastne funguje.