Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je utorok 18.06.2024, meniny má Vratislav/Vratislava, zajtra Alfréd...
The human body exhibitionNeviete čo s voľným poobedím a máte chuť na trošku morbidity? Skočte do nášho hlavného mesta na výstavu The Human Body, ktorá sa koná v Inchebe až do konca novembra. Vystavené telá sú totiž skutočné a voľakedy behali po tejto zemi rovnako ako my.

Morbídne? Možno, no šokovať ľudí je dnes najlepší spôsob ako upútať pozornosť a toto sa skutočne podarilo. Napriek určitej dávke odosobnenia si v istom momente popri prechádzaní medzi telami uvedomíte, že napriek tomu, že je to vlastne úplne nechutné, je to aj veľmi poučné. Biológia v škole je proti tomu knižka na dobrú noc. Vystavené telá sú zamerané každé na inú sústavu, či už na svaly, kostru, obehovú sústavu alebo rozmnožovanie a keď sa náhodou neviete v tej kôpke vypreparovaného mäska vyznať, môžete si zavolať medika, ktorý Vám ukáže, vysvetlí a odpovie na prípadné otázky, čo je v niektorých prípadoch skutočne pre dobro veci. Malá rada na záver – ak sa chcete ešte v ten deň najesť, vyhnite sa časti s označením : „ Len pre silné žalúdky“. Verte mi. Osobná skúsenosť...

A keďže je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, zastavte sa tu aj Vy. Niečo sa naučíte, možno zmeníte životosprávu a prestanete fajčiť. A možno nie. No vždy je dobré vedieť, ako to celé vlastne funguje.