Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...

Stratégia a rýchlosťPoznáte kultovú hru Counter Strike? V princípe funguje tak, že hráči sú rozdelení do dvoch tímov – Terorists a Counter Terorists. Zvolíte si tím a mapu, nakúpite si zbrane a môžete začať. V podstate je Vašou úlohou oslobodiť rukojemníkov alebo zneškodniť bombu (podľa výberu mapy).

Ak si myslíte, že na to stačí len vbehnúť do miestnosti a začať strieľať hlava-nehlava, veľmi sa mýlite. Práve v tom je čaro tejto hry, ktoré si získalo tak veľa fanúšikov.

Posúďte sami:Ako vidíte, rozhodne to nie je grafika, čo tak uchvátilo hráčov CS-ka (veď vzniklo v roku 1999). Vtip je v niečom inom. Musíte taktizovať, byť rýchli a nenápadní, meniť stratégiu a pritom veliť tímu ľudí. Je to náročná úloha a preto začiatočníci končia po dvoch minútach. Nie, teroristi nemusia postrieľať Vás, stačí, ak sa prezradíte a odskáču si to rukojemníci a samozrejme, odrátajú sa vám peniaze na nákup zbraní a vybavenia.

Paradoxne, čím menej sa ľuďom darí toto zvládnuť, tým viac času pri tom strávia. Kým nehráte online, je podstatne ľahšie osvojiť si nejakú taktiku. Akonáhle sa dostanete do online prostredia, je to omnoho ťažšie, pretože ľudia hrajúci tam sú omnoho skúsenejší a agresívnejší.

Baví Vás stratégia a zbrane, ale nechcete to zažívať len sprostredkovane cez počítač? V ponuke darčekov je to pravé pre Vás: Bojová hra, naživo! Viac na www.darcekyazazitky.sk


redaktorka
Daniela Kršková