Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...

Staré dobré časyDnešný článok určite poteší všetkých milovníkov štyroch kolies. Áno, reč bude o starých autách a tým nemám na mysli staré Škodovky a Žiguli. Reč bude o klasických starých mafiánskych autách. Modely z rokov 1920 až 1960 sa najviac pre širokú verejnosť spopularizovali hrou Mafia. Musím priznať, že odtiaľ ich poznám aj ja, a hoci som žena, učarovali mi. Tieto krásne lakované autá toho síce moc nevydržia, a pokiaľ nie sú upravené, tak nepôjdu ani rýchlejšie ako 100km/h. Lenže toto auto prináša niečo iné ako rýchlosť. Prináša atmosféru. Atmosféru starých čiernobielych filmov, dlhých šiat Coco Chanel , jazzovej hudby a hlbokých hlasov.
Skúste sa do tejto nálady ponoriť s touto hudbou...Takýmito funkčnými modelmi sa dnes pokocháte už len na výstavách a zrazoch „veteránov“. Majitelia ich dedia alebo (tí majetnejší) ich kupujú a zbierajú.

auto 1


auto 2

V prípade, že Vás už omrzelo tieto modely iba obdivovať, čo tak sa na jednom previezť? Aj toto je jeden zo zážitkov, ktorý si môžete dopriať na www.darcekyazazitky.sk


redaktorka
Daniela Kršková