Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Skrášlime si záhradu okrasnými drevinami

Skrášlime si záhradu okrasnými drevinamiRozmýšľate, ako skrášliť svoju záhradu? Možností máte hneď niekoľko. Ak vás nelákajú kvetinové záhony, ideálnou alternatívou sú okrasné dreviny. Tie záhradu nielen ozdobujú a pridávajú na celkovom estetickom dojme, ale prinášajú i radosť z voňavých kvetov a mnoho ráz aj z chutných plodov.

Radi by ste sa zbavili dotieravých očí svojich susedov, ale nechcete si na pozemku postaviť nevkusný plot? V porovnaní s okrasnými rastlinami nám okrasné dreviny ponúkajú i možnosť vytvorenia živých plotov, či iných bariér. Ustrážite si tak svoje súkromie a váš pozemok zmeníte na čarokrásny park ako z rozprávky.

Okrasné dreviny môžeme rozdeliť to troch kategórií, ktorými sú stromy, kry a polokry. Stromy síce pôsobia honosnejšie a krajšie, no vyžadujú si i dostatok priestoru. Z toho dôvodu sa hodia len do priestranných záhrad, v ktorých vzbudzujú dojem prirodzeného prostredia. V menších, či mestských záhradách, sa skôr odporúča vysádzať kríky alebo polokry. Rýchlejšie rastú a ich úprava do požadovaných tvarov je jednoduchšia.

V súčasnosti nám trh ponúka širokú paletu rôznorodých okrasných drevín nielen z domáceho prostredia, ale i exotického. Mnohé zahraničné dreviny sa adaptovali na naše prostredie, a tak si môžeme ich krásu vychutnávať i z terasy nášho domu pri rannej kávičke. Aby boli okrasné dreviny skutočne okrasnými, je potrebné im venovať dostatočnú pozornosť a starostlivosť. Pravidelné zastrihávanie, ošetrovanie či hnojenie je samozrejmosťou.