Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Safari zvieratá

Safari zvieratáKým noc je pre ľudí časom oddychu alebo, pre mladšie ročníky, zábavy – zvieracia ríša práve v noci ožíva. Nočné živočíchy si hľadajú potravu po západe slnka, kedy ich tma chráni, aby sa nestali obeťou väčších dravcov. Väčšinou majú silnejšie vyvinutý aspoň jeden zo zmyslov (zrak, čuch, sluch, hmat, chuť).

Tieto zmysly potom využívajú na lovenie potravy. Je to výhodné aj preto, že v noci nemusia súperiť o potravu s inými druhmi živočíchov. V prírode totiž funguje lov na smeny. Netopier v noci loví hmyz, ktorý cez deň loví lastovička. Myšiaky a kane lovia vo dne tie isté hlodavce, ktoré v noci zase loví sova...

Noc je tiež doménou pre mačkovité šelmy. Nielen naše zdomácnené mačky, ale aj napríklad leopardy majú výborne vyvinutý zrak pre orientáciu a lov v tme. Stádo antilóp uložených na spánok je pre toto rýchle zviera v noci ľahšou korisťou ako vo dne, kedy sú bylinožravce ostražité.

Exotické zvieratá, najmä dravci v nás vzbudzujú rešpekt až strach. Sú to skôr obrázky a videá našich domácich miláčikov, ktoré nás pobavia. V tejto animácii ale vidíme, že za trochu zmenených podmienok môže byť aj exotický dravec na smiech. Vďakabohu, že s nadváhou majú problémy len domestikované tvory!
Vidieť zvieratá vo voľných výbehoch je veľká zmena oproti malým sekciám v ZOO. Ale možnosť vidieť ich vo výbehu a k tomu v noci je nezabudnuteľný zážitok. Zvieracia ríša nie je nudná ani v noci. Doprajte si túto jazdu po safari. Viac informácii na www.darcekyazazitky.sk