Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Jazda na Nascar
Jazda na Nascar

... viac info

Speleoferata
Speleoferata

... viac info

Kurz keramiky
Kurz keramiky

... viac info

Hudobné trio
Hudobné trio

... viac info

Kurz šitia
Kurz šitia

... viac info

Kurz kváskovania
Kurz kváskovania

... viac info

.
Dnes je utorok 16.08.2022, meniny má Leonard, zajtra Milica...

Romantika na Lomnickom štíteSo svojou nadmorskou výškou 2633 m je po Gerlachovskom štíte našou druhou najvyššou horou. Reč je o Lomnickom štíte.

Na samotný vrchol sa nedostanete žiadnymi označenými turistickými chodníkmi, tie boli pre verejnosť uzavreté. Iba so skúseným horským sprievodcom sa dá vyjsť na štít z Lomnického sedla, ale tento výstup je veľmi náročný a zdĺhavý pre bežných turistov.
Od Skalnatého plesa Vás ale môže vyviesť lanovka. Za necelých 10 minút (počas ktorých máte skutočne nádherný výhľad – veď lanovka prekonáva 1867 m) ste na vrchu. Tu však normálny smrteľník môže stráviť zvyčajne iba 50 minút.

Vy však môžete na Lomnickom štíte stráviť celú noc v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe (2 634 m.n.m.). Čo Vás čaká?
Po príchode Vás uvíta welcome drink a trojchodová večera v kaviarni DEDO. Vedeli ste, že to bol kedysi názov Lomnického štítu?
Večer Vám bude k dispozícii ďalekohľad, ktorým môžete pozorovať hviezdy alebo zaujímavé objekty okolo. Obsluhujúci personál rád zodpovie Vaše otázky a pomôže Vám zorientovať sa.
Ako to vlastne vyzerá na vrchole? Na tomto videu to môžete zistiťNásledne strávite na Lomnickom štíte noc a po prebudení Vás čakajú raňajky na Skalnatom plese.

Hory nemusia znamenať iba fyzicky namáhavé výstupy, ale aj luxus a pokoj. Doprajete si ho?
Viac o tomto zážitku na www.darcekyazazitky.sk