Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...

Romantika na Lomnickom štíteSo svojou nadmorskou výškou 2633 m je po Gerlachovskom štíte našou druhou najvyššou horou. Reč je o Lomnickom štíte.

Na samotný vrchol sa nedostanete žiadnymi označenými turistickými chodníkmi, tie boli pre verejnosť uzavreté. Iba so skúseným horským sprievodcom sa dá vyjsť na štít z Lomnického sedla, ale tento výstup je veľmi náročný a zdĺhavý pre bežných turistov.
Od Skalnatého plesa Vás ale môže vyviesť lanovka. Za necelých 10 minút (počas ktorých máte skutočne nádherný výhľad – veď lanovka prekonáva 1867 m) ste na vrchu. Tu však normálny smrteľník môže stráviť zvyčajne iba 50 minút.

Vy však môžete na Lomnickom štíte stráviť celú noc v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe (2 634 m.n.m.). Čo Vás čaká?
Po príchode Vás uvíta welcome drink a trojchodová večera v kaviarni DEDO. Vedeli ste, že to bol kedysi názov Lomnického štítu?
Večer Vám bude k dispozícii ďalekohľad, ktorým môžete pozorovať hviezdy alebo zaujímavé objekty okolo. Obsluhujúci personál rád zodpovie Vaše otázky a pomôže Vám zorientovať sa.
Ako to vlastne vyzerá na vrchole? Na tomto videu to môžete zistiťNásledne strávite na Lomnickom štíte noc a po prebudení Vás čakajú raňajky na Skalnatom plese.

Hory nemusia znamenať iba fyzicky namáhavé výstupy, ale aj luxus a pokoj. Doprajete si ho?
Viac o tomto zážitku na www.darcekyazazitky.sk