Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Výroba opasku
Výroba opasku

... viac info

Jazda limuzínou
Jazda limuzínou

... viac info

Hodinový manžel
Hodinový manžel

... viac info

Vodenie na koni
Vodenie na koni

... viac info

Rande v jaskyni
Rande v jaskyni

... viac info

Kurz pradenia
Kurz pradenia

... viac info

Kurz kováčstva
Kurz kováčstva

... viac info

.
Dnes je piatok 31.03.2023, meniny má Benjamín, zajtra Hugo...

Romantika na Lomnickom štíteSo svojou nadmorskou výškou 2633 m je po Gerlachovskom štíte našou druhou najvyššou horou. Reč je o Lomnickom štíte.

Na samotný vrchol sa nedostanete žiadnymi označenými turistickými chodníkmi, tie boli pre verejnosť uzavreté. Iba so skúseným horským sprievodcom sa dá vyjsť na štít z Lomnického sedla, ale tento výstup je veľmi náročný a zdĺhavý pre bežných turistov.
Od Skalnatého plesa Vás ale môže vyviesť lanovka. Za necelých 10 minút (počas ktorých máte skutočne nádherný výhľad – veď lanovka prekonáva 1867 m) ste na vrchu. Tu však normálny smrteľník môže stráviť zvyčajne iba 50 minút.

Vy však môžete na Lomnickom štíte stráviť celú noc v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe (2 634 m.n.m.). Čo Vás čaká?
Po príchode Vás uvíta welcome drink a trojchodová večera v kaviarni DEDO. Vedeli ste, že to bol kedysi názov Lomnického štítu?
Večer Vám bude k dispozícii ďalekohľad, ktorým môžete pozorovať hviezdy alebo zaujímavé objekty okolo. Obsluhujúci personál rád zodpovie Vaše otázky a pomôže Vám zorientovať sa.
Ako to vlastne vyzerá na vrchole? Na tomto videu to môžete zistiťNásledne strávite na Lomnickom štíte noc a po prebudení Vás čakajú raňajky na Skalnatom plese.

Hory nemusia znamenať iba fyzicky namáhavé výstupy, ale aj luxus a pokoj. Doprajete si ho?
Viac o tomto zážitku na www.darcekyazazitky.sk