Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Preteky FIA GT3 European Championship.- 25.08.2011Dlho sa nám vo významných udalostiach nič poriadne neudialo, všade samá smrť, nehody a nešťastia. A o tom sa predsa nepíše. Tento víkend ( 19. - 21. augusta 2011 ) sa však všetko na dobré obrátilo a my sme mohli byť svedkami veľkej udalosti – na slovenskom závodnom okruhu Slovakia ring sa uskutočnili preteky FIA GT3 European Championship. No aj napriek nepredstaviteľnému teplu a priamemu slnku, sme sa zúčastnili aj my.

Celá akcia bola závodom najlepších športových áut súčasnosti, ktoré mali oproti sériovo vyrábaným autám povolené menšie úpravy, čím sa ich výkon vyrovnal. Akcia bola sprevádzaná doplnkovým programom, takže okrem hlavných pretekov bola možnosť sledovať aj European R-Cup, teda preteky áut nápadne sa podobajúce formuliam, a mnoho ďalších.

Medzi autami na trati by si každý našiel svojho favorita. Popod nosy sa nám preháňali značky ako Porsche, Ferrari, Aston Martin, Lamborghini, ale aj BMW, Audi, či Mercedes.

Keď už tie značky tak spomíname, myslím, že nie je tajomstvom, keď prezradím, že z vyššie spomínaných značiek vyhral Mercedes Benz SLS AMG, ktorý bol plne v rukách Philippa Giauque. Víťazstvo mu však výrazný posun v tabuľke neprinieslo a momentálne je stále tretí. Škoda. FIA GT3 čaká ešte jeden – posledný závod, a to až v októbri Zandvoorte. Snáď si dovtedy jazdci odpočinú a predvedú tam rovnaká skvelý závod, aký predviedli na Slovensku.

S pozdravom, Váš tím
Adina – firma na zážitky s.r.o.