Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...

Podzemné krásy slovenskej prírodyČím je Slovensko známe a pre turistu i našinca príťažlivé? Hoci doba pokročila a kultúrne a mestské zážitky sú na vyššej úrovni než boli, stále prevláda názor, že sme krajinou vyhľadávanou nie pre mestské potešenia, ale najmä pre to, čo dokáže ponúknuť naša príroda.

Krása slovenskej prírody však nespočíva iba na povrchu, v tom, čo dokážeme vidieť na prvý pohľad. Samozrejme, panoráma vrcholoch hôr a čistých riek, či v historické dedičstvo hradov a zámkov sú veľkým lákadlom pre tých, ktorí chcú spoznať Slovensko.

K týmto miestam však rozhodne musíme pridať aj jaskyne. Mnohé z nich sú úplné unikáty a ako destinácia letného výletu sú rovnako dobré ako hory, pretože teplota v týchto priestoroch pod zemou môže byť aj 0°C (Demänovská ľadová jaskyňa). Momentálne máme pre verejnosť sprístupnených 12 jaskýň, pričom v zozname UNESCO je 6 z nich – konkrétne Dobšinská ľadová jaskyňa, jaskyňa Domica, Gombasecká, Jasovská a Krásnohorská a Ochotínska argonitová jaskyňa.
To, čo Vám môžu naše jaskyne ponúknuť si môžete pozrieť na tomto videu:


Dobšinská ľadová jaskyňa so 113 000m3 ľadu je Slovenský veľmi obľúbený unikát:
Ak Vás klasická návšteva jaskyne a bezpečné trasy určené pre turistov nezaujímajú alebo nudia, môžete jaskyňu preskúmať tak, ako to robia spelológovia. Žiadne schody ani chodníky, ale plazenie a šplhanie sa so skúseným sprievodcom.

Trúfnete si?

Viac o tomto zážitku na viac tu