Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Pilotujte lietadlo viper sd4

Pilotujte lietadlo viper sd4Keď som bola menšia, môj otec mal kamaráta pilota. Niekoľko krát sme s ním boli na káve a on vždy rozprával o tom, aké je to lietať. Bol pilotom obrovského Boeingu pre zahraničnú leteckú spoločnosť a keď rozprával svoje zážitky, bola som chvíľu skalopevne presvedčená, že keď vyrastiem, budem pilotkou. Zdvihnem to ťažké lietadlo do vzduchu a po náročnom pristátí mi budú tlieskať. O niekoľko leteckých havárií neskôr mi došlo, že mať takú obrovskú zodpovednosť nie je až taká sranda.

Mala som obdobie, keď som omietala ísť lietadlom aj na dovolenku. Môj inštinkt sebazáchovy nepustil a tak sme namiesto do Egypta alebo do Grécka išli len do Chorvátska. Autom. Dlhých 10 hodín. To, že je niekoľkonásobne väčšia pravdepodobnosť nehody pri jazde autom než pri lete lietadlom mi vtedy nikto nepovedal.

Keď sa nad pilotovaním zamyslíte, je celkom zábavné. V prípade, že Vám nesedí za chrbtom niekoľko sto ľudí, samozrejme. Avšak samotný pocit lietania v oblakoch musí byť na nezaplatenie. Letíte si kam chcete, ako vták, ktorého nič nezaujíma a netrápi. A ak ani nie ste nútený robiť si niekoľko dňový rýchlokurz aspoň na práškovacie lietadlo, kto by odolal.

Teraz máte možnosť vyskúšať si pilotovanie lietadla bez zdĺhavých kurzov a strachu, že sa pri stúpaní a pristátí niečo stane. Skúsený pilot za vás totižto tie najťažšie časti spraví sám a lietadlo odovzdá pod Vašu kontrolu až vtedy, keď to bude absolútne bezpečné. Môžete si tak užiť pocit byť pilotom lietadla bez akéhokoľvek strachu.

Veď kto by sa už dnes chcel voziť na lietadle keď ho môžete pilotovať ?