Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je utorok 18.06.2024, meniny má Vratislav/Vratislava, zajtra Alfréd...
Pes v núdzi

Pes v núdzi
Cez víkend (25.2.2012) sa v Bratislave uskutočnil oficiálne prvý pochod milovníkov zvierat za zmenu súčasnej legislatívy. Pokiaľ neviete, aká je momentálna situácia, v skratke zhrnieme, že podľa momentálneho zákona je pes len vecou, teda sa jeho majiteľ môže k nemu správať akokoľvek alebo ho dokonca týrať.

Na pochode sa zúčastnilo okolo 1500 ľudí spolu so svojimi štvornohými miláčikmi a snažili sa „vyštekať“ si zmenu. Jedným z hlavných organizátorov podujatia bolo občianske združenie Pes v núdzi, ktoré sa snaží nájsť nové rodiny týraným a opusteným psíkom.

Túto akciu podporili aj mnohé slovenské celebrity, taktiež veľký milovníci zvierat, medzi ktorými nechýbala ani speváčka Zdenka Predná či moderátor Martin ChynoChynoranský, ktorý moderuje aj reláciu Bezbúdovci – pravidelný magazín z trnavského útulku.

Ak aj Vám nie sú ľahostajný tí, ktorý by za nás bez váhania obetovali vlastný život a sú nám verní až do smrti, navštívte stránku združenia Pes v núdzi, informujte svojich priateľov, podpisujte petície a pomôžte našim štvornohým vyštekať si svoje práva!