Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Opäť tu máme cudzie slovo, ktoré dnes už bežne používame, často krát bez toho, aby sme vedeli, čo označuje. Patchwork predstavuje techniku zošívania rôznych (zvyškových, neladiacich) látok. Takto môžete vytvoriť originálne textilné dekorácie, ale aj úžitkové oblečenie ako bundy, obrusy, batohy alebo deky. Pôvodne sa patchwork začal využívať v Amerike – keď ženy starousadlíkov nechceli plytvať zvyškami látky alebo obnosenými šatami.
Síce po druhej svetovej vojne sa zdalo, že patchwork zmizol, ale nedávno sa opäť objavil ako trendové umelecké hobby ľudí na celom svete. Dnes patchwork nie je o nedostatku, ale o kreativite.
Spoločnosť Adina Vám ponúka kurz patchworku, rozdelený na niekoľko stretnutí.
Postupne si osvojíte rôzne základné postupy ako zostrojiť vankúš, obrus alebo prikrývku. Taktiež sa naučíte rozoznávať rôzne druhy látok a ich kvalitu, využívať strojové a ručné aplikácie a rôzne techniky rýchleho zošívania štvorcov.

Kurz patchworku stojí rozhodne za vyskúšanie všetkými, ktorí majú radi šitie a jedinečné kreatívne výrobky. Viac sa dozviete na www.darcekyazazitky.sk