Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Osviežujúce umenie

Osviežujúce umenieZdá sa, že umenie a estetika sa prepracovali do každej oblasti nášho života. To, čo nosíme, hovoríme, čítame a pozeráme, kam ideme a aj to, čo jeme a pijeme podlieha aktuálnym trendom.

V našom letnom šatníku dominujú jasné a výrazné farby, na našich tanieroch zas zelenina a ovocie. Ale mnohých ľudí (a nielen deti) nebaví jesť nevzhľadné, jednoducho nakrájané prílohy alebo jedlá zo zeleniny a ovocia. Doba pokročila a my akosi prirodzene očakávame oveľa viac aj od estetiky nášho jedla.

To, čo môže dodať šmrnc nášmu tanieru je technika vyrezávania do ovocia a zeleniny, alebo fruit carving. Trpezlivosťou a rôznymi nástrojmi, od noža až po malé dlátko, si môžeme z ovocia vytvoriť nádherné kvety, zvieratá a abstraktné symboly. Najbežnejším kvetom z ovocia alebo zeleniny je ruža. Na týchto dvoch videách vidíme, ako sa vyrezáva z melónaalebo z uhorky:Medzi ovocnými zvieratami je základom malá labuť. Na tomto videu môžeme vidieť tvorbu labute z čerstvých jabĺk:
Carving nie je zložitá technika, vyžaduje si iba základnú zručnosť s nožom a dlátkom. Ak chcete so svojimi priateľmi alebo kolegami sledovať carvingového majstra pri vyrezávaní a prípadne si skúsiť vyrezávanie aj sami, tento zážitok je pre Vás to pravé. Viac nájdete na www.darcekyazazitky.sk