Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Jazda na Nascar
Jazda na Nascar

... viac info

Speleoferata
Speleoferata

... viac info

Kurz keramiky
Kurz keramiky

... viac info

Hudobné trio
Hudobné trio

... viac info

Kurz šitia
Kurz šitia

... viac info

Kurz kváskovania
Kurz kváskovania

... viac info

.
Dnes je utorok 16.08.2022, meniny má Leonard, zajtra Milica...
Osviežujúce umenie

Osviežujúce umenieZdá sa, že umenie a estetika sa prepracovali do každej oblasti nášho života. To, čo nosíme, hovoríme, čítame a pozeráme, kam ideme a aj to, čo jeme a pijeme podlieha aktuálnym trendom.

V našom letnom šatníku dominujú jasné a výrazné farby, na našich tanieroch zas zelenina a ovocie. Ale mnohých ľudí (a nielen deti) nebaví jesť nevzhľadné, jednoducho nakrájané prílohy alebo jedlá zo zeleniny a ovocia. Doba pokročila a my akosi prirodzene očakávame oveľa viac aj od estetiky nášho jedla.

To, čo môže dodať šmrnc nášmu tanieru je technika vyrezávania do ovocia a zeleniny, alebo fruit carving. Trpezlivosťou a rôznymi nástrojmi, od noža až po malé dlátko, si môžeme z ovocia vytvoriť nádherné kvety, zvieratá a abstraktné symboly. Najbežnejším kvetom z ovocia alebo zeleniny je ruža. Na týchto dvoch videách vidíme, ako sa vyrezáva z melónaalebo z uhorky:Medzi ovocnými zvieratami je základom malá labuť. Na tomto videu môžeme vidieť tvorbu labute z čerstvých jabĺk:
Carving nie je zložitá technika, vyžaduje si iba základnú zručnosť s nožom a dlátkom. Ak chcete so svojimi priateľmi alebo kolegami sledovať carvingového majstra pri vyrezávaní a prípadne si skúsiť vyrezávanie aj sami, tento zážitok je pre Vás to pravé. Viac nájdete na www.darcekyazazitky.sk