Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Oheň v krvi...

Oheň v krvi...
Za posledné roky zažilo Slovensko prudký boom výučby latinsko-amerických tancov. Skoro každý človek pozná aspoň základné kroky tancov ako waltz, tango, slowfox, quickstep, samba, cha cha, rumba alebo jive.
To, že je dnes samozrejmosťou tieto tance ovládať nám dokazujú nielen spoločenské príležitosti, ale aj latino kluby, ktoré sa v každom meste rozrástli ako huby po daždi. Hudba, atmosféra, personál, dokonca aj dress code je stavaný tak, aby návštevníkom sprostredkoval pocit, že sa práve ocitli v uliciach latinskej Ameriky. Ak nemáte žiaden nablízku, netreba si zúfať - akciu spojenú s touto tematikou raz za čas organizuje takmer každý disco club.


K túžbe zvládnuť tanec u mladších ročníkov prispievajú aj tanečné filmy, ktorými nás Hollywood v hojnej miere zásobuje. Spomeňme si len na stokrát obohratú klasiku – Hriešny tanec. Z neohrabanej plachej Baby sa po zvládnutí mamba stáva sebavedomá ladná mladá žena.
(ukážka z filmu Hriešny tanec)

Je pravda, že zvládnutie tanca nám zdvihne sebavedomie, ale po fyzickej stránke sa zmení aj držanie tela a pohyb môže zdraviu len prospieť. Ale ak chcete skutočný work-out spojený s tancom, vyskúšajte zumbu. Je to nový pohybový fenomén, ktorý v sebe kombinuje latinsko-americkú hudbu, tance (salsa, flamengo, hip-hop, cha cha, belly dancing, samba) a aeróbne pohyby.

Ak chcete predsalen ostať pri klasike a prípadne zapojiť do tanca aj partnera, odporúčame jeden z našich zážitkov – Kurz spoločenských tancov. Viac informácii nájdete na