Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Ochutnajte tequilu

Ochutnajte tequiluKeď je chuť na tvrdší alkohol, Slováci väčšinou dávajú prednosť našim destilátom z ovocia. Slivovica, hruškovica, čerešňovica a iné -ice si u nás môže každý aj legálne nechať vypáliť z vlastného ovocia. Ak Vám ale tieto destiláty nechutia alebo jednoducho chcete zmenu, jednou z možností je tequila.

Tento nápoj sa do povedomia väčšiny dostal v súvislosti s mexickými telenovelami, kde si postavy svoj svetobôl liečili konzumáciou veľkého množstva tequily.
Tohto destilátu ale veľa nevypiete, pretože tequila zvyčajne obsahuje okolo 40% alkoholu. V Mexiku sa pije unikátnym spôsobom – podáva sa k nej soľ a citrón. Soľ zadrží vodu v tele, aby nedošlo k odvodneniu a citrón napomáha k rýchlejšiemu odbúravaniu alkoholu v tele. Ak ste v chladnejšej oblasti, môžete si tequilu vychutnať aj čistú v malých dúškoch, ak Vám k nej ale niekto ponúkne pomaranč a škoricu, pravdepodobne nepijete kvalitný destilát – týmito prílohami sa totiž zakrýva zlá kvalita.
Pravá mexická tequila sa vyrába z modrej agávy. Jej názov je čiastočne odvodený od názvu tejto rastiliny – agave tequilana a čiastočne od vulkánu Tequila. Jej výroba je povolená len v piatich oblastiach a na každej vyprodukovanej fľaši musí byť označenie NOM „Normas Official Mexicana“. Ak vidíte toto označenie na fľaši, máte istotu, že pijete tú pravú mexickú tequilu.

Máte záujem dozvedieť sa o tomto destiláte viac a ochutnať také značky ako Sauza horitos blanco, Patrón silver, Caporales reposado, Herradura aňejo, či Corralejo aňejo?
Potom je zážitok ochutnávka tequily pre Vás tým pravým!


Viac na: www.darcekyazazitky.sk