Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Výroba opasku
Výroba opasku

... viac info

Jazda limuzínou
Jazda limuzínou

... viac info

Hodinový manžel
Hodinový manžel

... viac info

Vodenie na koni
Vodenie na koni

... viac info

Rande v jaskyni
Rande v jaskyni

... viac info

Kurz pradenia
Kurz pradenia

... viac info

Kurz kováčstva
Kurz kováčstva

... viac info

.
Dnes je piatok 31.03.2023, meniny má Benjamín, zajtra Hugo...
Ochutnajte tequilu

Ochutnajte tequiluKeď je chuť na tvrdší alkohol, Slováci väčšinou dávajú prednosť našim destilátom z ovocia. Slivovica, hruškovica, čerešňovica a iné -ice si u nás môže každý aj legálne nechať vypáliť z vlastného ovocia. Ak Vám ale tieto destiláty nechutia alebo jednoducho chcete zmenu, jednou z možností je tequila.

Tento nápoj sa do povedomia väčšiny dostal v súvislosti s mexickými telenovelami, kde si postavy svoj svetobôl liečili konzumáciou veľkého množstva tequily.
Tohto destilátu ale veľa nevypiete, pretože tequila zvyčajne obsahuje okolo 40% alkoholu. V Mexiku sa pije unikátnym spôsobom – podáva sa k nej soľ a citrón. Soľ zadrží vodu v tele, aby nedošlo k odvodneniu a citrón napomáha k rýchlejšiemu odbúravaniu alkoholu v tele. Ak ste v chladnejšej oblasti, môžete si tequilu vychutnať aj čistú v malých dúškoch, ak Vám k nej ale niekto ponúkne pomaranč a škoricu, pravdepodobne nepijete kvalitný destilát – týmito prílohami sa totiž zakrýva zlá kvalita.
Pravá mexická tequila sa vyrába z modrej agávy. Jej názov je čiastočne odvodený od názvu tejto rastiliny – agave tequilana a čiastočne od vulkánu Tequila. Jej výroba je povolená len v piatich oblastiach a na každej vyprodukovanej fľaši musí byť označenie NOM „Normas Official Mexicana“. Ak vidíte toto označenie na fľaši, máte istotu, že pijete tú pravú mexickú tequilu.

Máte záujem dozvedieť sa o tomto destiláte viac a ochutnať také značky ako Sauza horitos blanco, Patrón silver, Caporales reposado, Herradura aňejo, či Corralejo aňejo?
Potom je zážitok ochutnávka tequily pre Vás tým pravým!


Viac na: www.darcekyazazitky.sk