Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Maľujem sa, aby som bola krásna

Maľujem sa, aby som bola krásnaMám malú sesterničku – škôlkarku, na ktorú občas dozerám. Vždy, keď je u nás, je veľmi fascinovaná mojou kozmetickou taškou. Samozrejme, zvedavému dieťaťu to nedá a neraz som ju našla, ako sa tam prehrabuje malými ručičkami. Naposledy som ju našla v tvorivej extáze, kedy sa celá pomaľovala mojim rúžom. A stihla ním označkovať aj všetky zrkadlá. Situácia si žiadala, aby som malej slečne dala ponaučenia o správnom používaní rúžu. Malá bola nadšená a ja som si tú tašku schovala na bezpečnejšie miesto.

Nemáte niekedy počas prechádzky mestom pocit, že to isté – schovať „šminky“ – by mali aj staršie ročníky ? Veľakrát si všímam, ako krásne oblečená slečna nasadí svojmu outfitu korunu tým, že pod hrubou vrstvou líčidiel jej nepoznať ani črty tváre. Pritom to môže byť skutočne pekná žena. Alebo je tu opačný extrém : muži zaspia večer pri modelke a ráno sa zobudia pri niečom, čo zďaleka nepripomína krásku minulej noci. Potom s pohľadom týraného sŕňaťa pošlú slečnu sa namaľovať alebo rovno preč.

Niektoré ženy v zrelom veku na tom taktiež nie sú lepšie, chýba im odhad, čo si ešte môžu dovoliť a čo by už mali prenechať mladším. Spravila ide o množstvo a výraznosť make-upu.
Žijeme v zvláštnej dobe, kedy je na ženy vyvíjaný tlak, aby boli krásne aj úspešné, a každý deň nás o tom presviedčajú tisíce dokonalých fotiek modeliek a celebrít. Je v poriadku, ak máte tučné konto a tím maskérov, ktorý vás perfektne nalíči. Čo už tak veľmi v poriadku nie je, je fakt, že aj zdanliví profesionáli to môžu pokaziť. Výsledok je potom na zaplakanie...

malovanie 2Aj pri líčení by malo platiť staré známe „čo si neurobíš – to nemáš“. Každá žena každého veku by mala vedieť primerane zvýrazniť svoje črty, nie ich umelo vytvárať alebo preháňať. Túžite po zmene looku, alebo sa naučiť triky šité na mieru pre Vás? Skúste zážitok z našej ponuky! Viac na www.darcekyazazitky.sk