Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Kurz tanca – moves like Jagger

Kurz tanca – moves like JaggerTanec je pre mnohých z nás ťažkou a neznámou veličinou. Niektorí z nás sa celý život vyhýbajú akciám, kde k tancu môže dôjsť. Rôzne spoločenské udalosti, oslavy a svadby si ale vyžadujú, aby sme ovládali aspoň základy. Jedna vec je, ak Vás nikto nevyzve k tancu, ale nevyzerá to dobre, ak ostanete jediní sedieť a je to nezdvorilé voči partnerovi alebo partnerke.


Možno je to táto tanečná neznalosť spôsobená tým, že tanec už nepatrí do atribútov klasickej výchovy.

Kedysi patrila výučba tanca do bežného vzdelania nielen pre vyššiu ale aj strednú triedu. Tanec vysokej spoločnosti v stredoveku bol veľmi strojený a presne rozvrhnutý:
Dokonca aj „obyčajní“ ľudia z najnižších sociálnych tried mali svoje tance. Síce nie tak komplikované a ladné, zato však veselé. Spomeňte si len, ako to vyzeralo v Titanicu, keď Rose vymenila zábavu vo vysokej spoločnosti za nekonformnú zábavu pracujúcej triedy. Tanec nikto neovládal, ale všetci sa pohybovali a zabávali, stačil sluch a odhodiť zábrany.

Dnes je tanec súčasťou umenia, rôzne druhy tanca majú svoj exotický pôvod, dlhú históriu a mnoho podôb. Je to taktiež spôsob vyjadrenia sa, ten, kto tancuje preferuje rôzne žánre, blízke svojej povahe. Niet divu, že profesionálni tanečníci patria medzi smotánku a najlepšie platených ľudí popri hercoch a iných zabávačoch. Nemusíte ale byť „profíkom“, aby ste zvládali základy tanca. Rytmus bol a je v každom z nás, stačí ho len objaviť! Pod vedením odborníka sa určite naučíte základom každého tanca na spoločenskú udalosť podľa Vašej potreby. Got the moves like Jagger? Viac o tomto zážitku na: www.darcekyazazitky.sk