Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Jazda na Nascar
Jazda na Nascar

... viac info

Speleoferata
Speleoferata

... viac info

Kurz keramiky
Kurz keramiky

... viac info

Hudobné trio
Hudobné trio

... viac info

Kurz šitia
Kurz šitia

... viac info

Kurz kváskovania
Kurz kváskovania

... viac info

.
Dnes je utorok 16.08.2022, meniny má Leonard, zajtra Milica...
Indická kuchyňa

Indická kuchyňa


indicke menuVeľmi obľúbenými netradičnými jedlami sa môže pochváliť India, krajina mystického orientu. Niektoré tradičné jedlá majú až 5 000 rokov starú históriu. Snáď nikde inde sa nepoužíva toľko rozličného a výrazného korenia, ako práve tu. Ak ste fanúšik exotiky a korenených jedál, indická kuchyňa je pre Vás to pravé.

V tradičnom indickom jedle by ste však ťažko hľadali mäso. Väčšina ľudí žijúcich v Indii totiž vyznáva budhizmus, hinduizmus alebo iné náboženstvá a vyhýbajú sa zabíjaniu zvierat a ich následnej konzumácii. Neznamená to ale, že indická kuchyňa je čisto vegetariánska.. Hinduisti a Moslimi majú na výber jahňacie alebo baranie mäso, rovnako môžu jesť aj hydinu a ryby. Hinduisti ale v žiadnom prípade nejedia hovädzie a Moslimi zase bravčové.
Jedlo je napriek tomu stále bohaté na netradičné chute a samozrejmosťou je veľa zeleniny. Menšou zvláštnosťou je, že zelenina sa v Indii len málokedy konzumuje surová, väčšinou sa uvarí alebo vypraží.

Ak máte chuť vyskúšať vo dvojici (www.darcekyazazitky.sk) alebo v skupine (www.darcekyazazitky.sk) čaro pravej indickej kuchyne, máte možnosť si vybrať tento zážitok.
Spoznajte, aká chuť sa skrýva za názvami Naan, Samosa, Polau alebo Palong.

Prajeme dobrú chuť a krásny kulinársky zážitok !