Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Indická kuchyňa

Indická kuchyňa


indicke menuVeľmi obľúbenými netradičnými jedlami sa môže pochváliť India, krajina mystického orientu. Niektoré tradičné jedlá majú až 5 000 rokov starú históriu. Snáď nikde inde sa nepoužíva toľko rozličného a výrazného korenia, ako práve tu. Ak ste fanúšik exotiky a korenených jedál, indická kuchyňa je pre Vás to pravé.

V tradičnom indickom jedle by ste však ťažko hľadali mäso. Väčšina ľudí žijúcich v Indii totiž vyznáva budhizmus, hinduizmus alebo iné náboženstvá a vyhýbajú sa zabíjaniu zvierat a ich následnej konzumácii. Neznamená to ale, že indická kuchyňa je čisto vegetariánska.. Hinduisti a Moslimi majú na výber jahňacie alebo baranie mäso, rovnako môžu jesť aj hydinu a ryby. Hinduisti ale v žiadnom prípade nejedia hovädzie a Moslimi zase bravčové.
Jedlo je napriek tomu stále bohaté na netradičné chute a samozrejmosťou je veľa zeleniny. Menšou zvláštnosťou je, že zelenina sa v Indii len málokedy konzumuje surová, väčšinou sa uvarí alebo vypraží.

Ak máte chuť vyskúšať vo dvojici (www.darcekyazazitky.sk) alebo v skupine (www.darcekyazazitky.sk) čaro pravej indickej kuchyne, máte možnosť si vybrať tento zážitok.
Spoznajte, aká chuť sa skrýva za názvami Naan, Samosa, Polau alebo Palong.

Prajeme dobrú chuť a krásny kulinársky zážitok !