Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Ideme hore

Ideme horeSpomínate si na rozprávku od Disneyho „Up“, alebo v slovenskom preklade „Hore“? Je to príbeh o pánovi, ktorý si na staré kolená splní svoj veľký sen a vydá sa za dobrodružstvom do Južnej Ameriky. Táto rozprávka má veľa dojemných a pekných momentov, je to jeden z tých výnimočnejších animovaných filmov od Pixaru, pretože na jednej strane pobaví deti veselými scénkami, ale na strane druhej obsahuje veľmi silné a hlboké scény, ktoré ocení starší divák.

K jedným z najvydarenejších patrí scéna, keď z domu vyletia tisíce balónov a dom začne letieť.Disney týmto „animákom“ inšpiroval tím ľudí v National Geographic, ktorý si položil otázku, či môže dom skutočne za pomoci obyčajných héliových balónov letieť?

Za jednu noc skonštruovali menší drevený dom, naplnili stovku balónov héliom, pripevnili ich k domčeku a... prekvapivý výsledok si môžete pozrieť na videu -Pohľad na krajinu bežiacu pod nami je prekrásny, či už v realite alebo v rozprávke. Balón je pomalší a pokojnejší, než ostatné prostriedky, čo sa udržia vo vzduchu, ako lietadlo, či vrtuľník. Je teda ideálny na vychutnávanie krásneho počasia a krásnej krajiny, ako sa môžete presvedčiť aj na tomto videuO čarovný zážitok máte postarané, jediné, čo Vám v oblakoch môže chýbať je niekto blízky, tak si ho nezabudnite vziať so sebou.

Viac o lete balónom na www.darcekyazazitky.sk