Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Tento šport mal dlho negatívnu povesť a považoval sa za hru pre elitu, pre tých „bohatých a unudených“.Golf si ale postupne našiel cestu ku všetkým a dnes jeho popularita rastie aj medzi amatérmi, či už v podobe klasického outdoorového športu alebo rôznych „mini“ variáciách.

Hra sa začína odpalom z odpáliska a následne sa pokúšate s čo najmenej údermi dostať loptičku do jamky. Jamky bývajú označené dlhou tyčou s vlajkou, aby boli ľahko rozpoznateľné. Väčšinou majú ihriská 9 alebo 18 jamôk, pričom oficiálne sa hrá na 18 jamôk. Golf však nie je iba o odpálení loptičky palicou, vyžaduje si sústredenie a istú ruku. Už len samotné ihrisko Vám sťaží hru, pretože je rôzne zvlnené a má prekážky (či už vodu alebo piesok). Keď sa náhodou dostanete s loptičkou na vodnú prekážku alebo piesočnú (angl. bunker), prichádzajú ďalšie pravidlá, napríklad, že pri odpálení sa palicou nemôžete dotknúť zeme. Golf je jedným z tých pokojnejších športov, síce sa nenabeháte, ale rukám, chrbtu aj nohám dáte zabrať- pri golfe musíte totiž zachovať telo v správnom postoji pri odpálení.

Vedeli ste, že golf má svoju tradíciu aj na Slovensku?

Už v roku 1906 sa v Tatranskej Lomnici odohral prvý zápas a po dlhšej pauze sa na tom istom mieste roku 1999 otvorilo ihrisko. Ak by ste niekedy zatúžili zúčastniť sa alebo aspoň pozorovať golfový turnaj – priamo pod Tatrami sa ich koná niekoľko každý rok.
Presne na tomto mieste máte teraz jedinečnú možnosť absolvovať víkendový pobyt spojený s cvičením golfu! Nielenže si užijete wellness, úžasné jedlo a relax v nádhernom prostredí našich veľhôr, budete mať možnosť zúčastniť sa tréningu golfu s profesionálom.
Viac o tomto zážitku nájdete na www.darcekyazazitky.sk
[/velkost]