Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Relax na 3 noci
Relax na 3 noci

... viac info

Výroba opasku
Výroba opasku

... viac info

Jazda limuzínou
Jazda limuzínou

... viac info

Hodinový manžel
Hodinový manžel

... viac info

Vodenie na koni
Vodenie na koni

... viac info

Rande v jaskyni
Rande v jaskyni

... viac info

Kurz pradenia
Kurz pradenia

... viac info

.
Dnes je streda 04.10.2023, meniny má František, zajtra Viera...
Tento šport mal dlho negatívnu povesť a považoval sa za hru pre elitu, pre tých „bohatých a unudených“.Golf si ale postupne našiel cestu ku všetkým a dnes jeho popularita rastie aj medzi amatérmi, či už v podobe klasického outdoorového športu alebo rôznych „mini“ variáciách.

Hra sa začína odpalom z odpáliska a následne sa pokúšate s čo najmenej údermi dostať loptičku do jamky. Jamky bývajú označené dlhou tyčou s vlajkou, aby boli ľahko rozpoznateľné. Väčšinou majú ihriská 9 alebo 18 jamôk, pričom oficiálne sa hrá na 18 jamôk. Golf však nie je iba o odpálení loptičky palicou, vyžaduje si sústredenie a istú ruku. Už len samotné ihrisko Vám sťaží hru, pretože je rôzne zvlnené a má prekážky (či už vodu alebo piesok). Keď sa náhodou dostanete s loptičkou na vodnú prekážku alebo piesočnú (angl. bunker), prichádzajú ďalšie pravidlá, napríklad, že pri odpálení sa palicou nemôžete dotknúť zeme. Golf je jedným z tých pokojnejších športov, síce sa nenabeháte, ale rukám, chrbtu aj nohám dáte zabrať- pri golfe musíte totiž zachovať telo v správnom postoji pri odpálení.

Vedeli ste, že golf má svoju tradíciu aj na Slovensku?

Už v roku 1906 sa v Tatranskej Lomnici odohral prvý zápas a po dlhšej pauze sa na tom istom mieste roku 1999 otvorilo ihrisko. Ak by ste niekedy zatúžili zúčastniť sa alebo aspoň pozorovať golfový turnaj – priamo pod Tatrami sa ich koná niekoľko každý rok.
Presne na tomto mieste máte teraz jedinečnú možnosť absolvovať víkendový pobyt spojený s cvičením golfu! Nielenže si užijete wellness, úžasné jedlo a relax v nádhernom prostredí našich veľhôr, budete mať možnosť zúčastniť sa tréningu golfu s profesionálom.
Viac o tomto zážitku nájdete na www.darcekyazazitky.sk
[/velkost]