Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Fyzická práca = špinavá práca ?

Fyzická práca = špinavá práca ?Dnešná doba sa vyznačuje tým, že sa neustále vracajú do módy veci, ktoré sa istý čas považovali za prežitok. A to neplatí len o svete odievania. Večná túžba ľudí bola dosiahnuť v spoločenskom rebríčku na tie najvyššie miesta, mať slušnú a dobre platenú prácu, skrátka „byť za vodou“. Kým ešte nedávno malo vysokú školu zhruba 1% populácie, dnes sa roztrhlo vrece s najrôznejšími študijnými odbormi, ktoré majú človeka zabezpečiť. Manuálna práca sa dostáva na okraj, ale dnes si už uvedomujeme, že je to práve ona, ktorá tvorí základ spoločnosti a bez nej sa nezaobídeme.

Keď sme sa ako deti hrávali, zvyčajne sme sa vžívali do takýchto úloh. Chceli sme byť požiarnikom, policajtom, zdravotnou sestrou alebo predavačkou. Ešte nikdy som nezažila, aby dieťa povedalo, že chce byť manažérom, právnikom alebo politikom. Detské vnímanie sveta je totiž príliš jednoduché. Keď dospievame, dozvedáme sa o nových možnostiach a túžime po lepšom, krajšom živote, po tom, aby sme mali viac peňazí a lepšiu prácu. Nie je však nič krajšie v živote, než splniť si svoj starý detský sen. Väčšina ľudí snívala aj o povolaní smetiara. Neznamená to, že máte podať výpoveď vo svojej práci a začať pracovať ako smetiar. Vďaka ponuke povolania na skúšku sa môžete na pár hodín vrátiť do čias detských snov a vyskúšať si povolanie napríklad aj smetiara. Je to úžasná príležitosť zažiť niečo, čo ste si mohli doteraz jedine predstavovať.

Ak vo Vás tieto detské sny ostali, alebo si chcete vyskúšať fyzickú prácu a nebojíte sa ušpiniť, povolanie na skúšku (smetiar) môže byť to pravé pre Vás!
Viac na www.darcekyazazitky.sk