Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...

Doma to už poznáme, kam sa dá ísťSlovensko je malebná krajina s nádhernou prírodou, ktorú si strážime v národných parkoch. Určite ste navštívili aspoň niektorý z nich: Národný park Vysoké Tatry, Nízke, Pieninský, Malá Fatra, Veľká Fatra, Slovenský Raj, Kras...

Kam ale má ísť nadšenec krásnej prírody, keď už doma všetko pozná?
Trochu netradičnou alternatívou môže byť 26 dňová expedícia po národných parkoch USA. Amerika nie je len krajinou demokracie a veľkomiest, najmä jej severná časť sa môže pochváliť unikátnymi prírodnými úkazmi. Čo teda medzi ne patrí?

Začneme tými teplejšími a menej zelenými miestami:

Grand Canyon – najväčšia úžina, ktorú tvorí rieka Colorado.
Keď už spomíname nehostinné miesta, expedícia Vás zavedie aj do Death Valley najhorúcejšieho miesta na zemi (nameraných tu bolo až 56°C) s náročným terénom. Pieskové duny nie sú ničím výnimočným, rovnako ako soľné štruktúry.
Aby ste si nemysleli, že Amerika ponúka iba vyprahnuté doliny, Kanada – krajina dvoch tisícov jazier, sa môže popýšiť známymi Rocky Mountains, ktorých chladné vodopády a zeleň Vás osviežia.
Expedícia Vás zavedie aj to Yellowstoneského národného parku, ktorý je najstarší, najväčší a najpopulárnejší. Málokde na svete nájdete toľko prírodných úkazov, zvierat a rastlín pohromade.
Ďalším v poradí je národný park Yosemite preslávený žulovou stenou El Captain, starou milión rokov a 2700 rokov starou sekvojou Grizzly Giant.
Samozrejme, prírody a rôznych miest Vás čaká omnoho viac. Nemajte obavy, že ak sa vydáte na toto dobrodružstvo, ostanete odrezaný od civilizácie. Súčasťou expedície je aj návšteva Vancouveru, San Francisca a LasVegas . Ak chcete bližšie spoznať prírodu a kultúru severu Ameriky, neváhajte.