Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je utorok 18.06.2024, meniny má Vratislav/Vratislava, zajtra Alfréd...
Deň Slovenského sedliakaChcete dopriať sebe alebo svojim známym pravý slovenský zážitok? Keď vravím slovenský, myslím tým to, aby ste sa preniesli o pár desiatok rokov späť na vidiek. Keď ľudia ešte nepoznali počítače, televízory ani nákladné stroje, ktoré by im pomohli obrábať ich polia alebo zbierať úrodu. Keď si všetko museli pripraviť sami, jedli holými rukami, chytali sliepky, dojili kozy, či utekali na chodúľoch? Toľko aktivít a to som len začal...

Spoločnosť ADINA cez web portál www.darcekyazazitky.sk Vám ponúka zážitok pod názvom Deň Slovenského sedliaka (tieto kľúčové slová stačí zadať do nášho vyhľadávača na stránke a dozviete sa všetky informácie, ktoré potrebuje k zážitku).

Určite si každý z Vás pamätá ako mu jeho babka, poprípade mama rozprávala ako to bolo, keď bola ona mladá a čo bolo úplne iné, ako je dnes. Teraz máte možnosť si tieto veci vyskúšať na vlastnej koži v úžasnom prostredí pri Čičmanoch.

Zažijete pestrý program, ktorý Vás vytrhne z každodenného stereotypu. Ponúkame ubytovanie v dvojlôžkovej izbe na 1 noc. V cene je zahrnuté tradičné privítanie pálenkou (však sme Slováci! ), chlebom a žinčicou. Neskôr sa rozdelia úlohy účastníkom do dvoch skupín a budete mať možnosť si vychutnať spoločný sedliacky obed v kolibe, kde sa varí guláš a griluje pod holým nebom. Pokračovaním bude aj vystúpenie historického divadelného združenia, ktorého súčasťou je aj mučenie, vešanie či derešovanie, ale nemusíte sa báť, nikto o život nepríde. V programe sú pre Vás pripravené rôzne súťaže (chôdza na chodúľoch) a možnosť odfotografovať sa v kostýme a je len na Vás, či budete chcieť byť sedliakom alebo panovníkom. Čerešničkou na torte je spoločná večera, pri ktorej stolujú spolu šľachta aj sedliaci a budú sa podávať pečené kačice, kurčatá, ryby a zemiakové placky či lokše.

Tak ak máte dostatok odvahy vrátiť sa o pár rokov dozadu, neváhajte navštíviť naše stránky...