Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Čo ponúka jar

Čo ponúka jarV posledné dni zasiahla Slovensko jar. Neprišla pomaly a postupne, ako sme zvyknutí, udrela naraz a nečakane. Z teplôt tesne nad nulou sme sa zo dňa na deň posunuli ku 20°C. Slnko človeka vyháňa vonku, treba pohyb. Takže sa vyťahujú korčule, bicykle a niektorí vyťahujú laná.

Reč je o horolezcoch - tých, čo pokorujú vrchy a zdolávajú skaly väčšie ako niekoľkoposchodový dom. Práve im začína s pekným a suchým počasím sezóna. Slovensko je krajina s nádhernými horami a za posledné roky sa služby v tejto oblasti tak skvalitnili, že má čo ponúknuť aj náročným horolezcom.
Určite viete, že na takéto výstupy musíte mať určitú výstroj, ktorá pozostáva nielen z lana, ale aj z oblečenia, prilby a obuvi, sady skôb, karabín, slučiek, stoperov, úväzu a iných vecí, ktoré vám môžu zachrániť život, ale pripravte sa, že si za ten život poriadne zacvakáte. Horolezectvo nie je lacný šport.

Taktiež potrebujete skúseného spoločníka, ktorý vás bude „istiť“.
Samozrejme, sú samolezci, ktorí si veria natoľko, že idú aj sami, neistia sa ničím, prípadne ich len niekto zdola natáča, ako na tomto videu:
Horolezectvo dnes nie je obmedzené iba na exteriér, teda „outdoor“. Môžete sa mu venovať aj na rôznych cvičných lezeckých stenách (indoor rock climbing). A keďže je to vnútri bezpečnejšie, môžete takto zobrať loziť aj svoje deti.


horolezectvo 2

Ak Vás však jar tak silno láka a nechcete byť iba zatvorení vnútri, skúste jeden z našich zážitkov – kurz lezenia. Viac na: www.darcekyazazitky.sk