Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Carpe diem

Carpe diemCudzinci sa často nad našim národom pozastavujú. Predstavujeme pre nich workoholikov, tých, ktorí si nevedia dopriať oddych. Taký Francúz svoj obed pokojne natiahne na hodinu a pol – veď sa predsa treba socializovať a najesť. Takémuto spôsobu života hovoria „savoir vivre“, teda umenie žiť. Španieli si zase doprajú svoju poobedňajšiu siestu a patrí k ich chráneným kultúrnym dedičstvám. Čo myslíte Vy? Vedia Slováci žiť? Vieme si užívať a vychutnávať život a všetko, čo nám ponúka?

Užívanie života môže začať úplne malými krokmi. Všetci máme svoje malé každodenné rituály, ktoré vykonávame. Sú to veci, spôsoby alebo určité pohyby, ktoré nás upokojujú a predstavujú relax a pokoj pre našu dušu. Nejde pritom o raňajšiu sprchu alebo nanášanie make-upu. Môže ísť o raňajšiu kávu, ktorú si pripravíme určitým spôsobom a potom ju vypijeme na balkóne alebo o výdatné raňajky, ktorým sa dlho venujeme. Nemusí sa jednať len o raňajšie zvyky, niektorí ľudia si po náročnom dni doprajú doma dlhý kúpeľ alebo pohárik dobrého alkoholu.

Niektorí uprednostnia chvíľku osamote s výbornou cigarou.
Fajčenie cigár je veľmi individuálny a rituálny akt, ktorý však má isté zásaditosti. Sú spôsoby ako správne fajčiť cigaru tak, aby zážitok bol čo najintenzívnejší. Podľa toho, koľko máme času, ktorý môžeme venovať cigare volíme jej veľkosť. Viete, že už pri zapaľovaní musíme zvoliť správny zapaľovač? Nikdy sa nezapaľuje benzínovým zapaľovačom, pretože cigara by tak získala benzínový pach. Zapaľuje sa pomocou cédrového dreva alebo plynového zapaľovača.

Fajčí sa pomaly a pokojne, dym sa neinhaluje. Pre zvýšenie chuti cigary udržiavajte popol čo najdlhšie (udržuje cigaru chladnú) a neodklepávajte ho ako pri cigaretách. Cigaru zvyčajne fajčíme do tretiny jej dĺžky, pretože posledná tretina funguje ako filter. Cigaru nie je vhodné po skončení fajčenia stláčať, ale nechať voľne vyhasnúť, čím sa vyhneme nepríjemnému zápachu.

Ak chcete vedieť viac o cigarách, ich pôvode a spôsobe ich užívania, zážitok ochutnávky cigár je pre Vás to pravé orechové. Nájdete viac tu

cigarety 2