Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Ako prežiť

Ako prežiťAmerická kinematografia nás každoročne zavaľuje tonami katastrofických filmov. Lietadlo s pasažiermi sa zrúti na opustenom ostrove a hlavné postavy sú zrazu odsúdené na boj o prežitie. Tentoraz to nie je šľachetný zápas proti nepriateľom demokracie, ale boj ako založiť oheň, uloviť zviera a neprepadnúť šialenstvu, kým nepríde záchranná loď. Na takýto príbeh sa určite dobre pozerá v kine. Keď z neho výjdete, zapnete si telefón, do statusu napíše vaše dojmy a idete na dobrú večeru do reštaurácie. Tak, ako to v 21. storočí má napokon byť.

Ako by ste sa ale v katastrofickej situácii zachovali vy?
Nad touto otázkou je pohodlné sa pousmiať a najlepšie sa filozofuje najmä spoza notebooku, ktorý je napojený na elektrinu, ktorá osvetľuje byt a hreje vodu...

Čo keby ste o toto všetko naraz a bez prípravy prišli?
Odkedy vypukla priemyselná revolúcia a zaviedli sa výrobné linky, ľudia stratili istú časť praktických schopností a stali sa zraniteľnejšími. Neumierame na mor, ale zato koľko z nás vie upiecť chlieb? Alebo stáčať med, založiť bez zápaliek oheň, alebo proste v prírode zohnať jedlo?

Stále je na svete dosť odvážlivcov, ktorí ľuďom predvedú, ako sa v takýchto situáciách správať.
Jedným z nich je aj Bear Grylls, známy z Discovery Chanell. V jeho show „The Ultimate Survival“ navštevuje tie najextrémnejšie miesta na zemeguli (od Sahary až po Aljašku) a ukazuje, ako sa zorientovať, nasýtiť a chrániť pred zverou i podnebím.Páni, ale aj odvážnejšie dámy, budú nadšení z návalu adrenalínu. Boj o prežitie je väčšie vzrušenie ako ktorýkoľvek šport. Máte odvahu? Skúste to s jedným z našich zážitkov z ponuky!
www.darcekyazazitky.sk