Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Relax na 3 noci
Relax na 3 noci

... viac info

Výroba opasku
Výroba opasku

... viac info

Jazda limuzínou
Jazda limuzínou

... viac info

Hodinový manžel
Hodinový manžel

... viac info

Vodenie na koni
Vodenie na koni

... viac info

Rande v jaskyni
Rande v jaskyni

... viac info

Kurz pradenia
Kurz pradenia

... viac info

.
Dnes je streda 04.10.2023, meniny má František, zajtra Viera...
Ako prežiť

Ako prežiťAmerická kinematografia nás každoročne zavaľuje tonami katastrofických filmov. Lietadlo s pasažiermi sa zrúti na opustenom ostrove a hlavné postavy sú zrazu odsúdené na boj o prežitie. Tentoraz to nie je šľachetný zápas proti nepriateľom demokracie, ale boj ako založiť oheň, uloviť zviera a neprepadnúť šialenstvu, kým nepríde záchranná loď. Na takýto príbeh sa určite dobre pozerá v kine. Keď z neho výjdete, zapnete si telefón, do statusu napíše vaše dojmy a idete na dobrú večeru do reštaurácie. Tak, ako to v 21. storočí má napokon byť.

Ako by ste sa ale v katastrofickej situácii zachovali vy?
Nad touto otázkou je pohodlné sa pousmiať a najlepšie sa filozofuje najmä spoza notebooku, ktorý je napojený na elektrinu, ktorá osvetľuje byt a hreje vodu...

Čo keby ste o toto všetko naraz a bez prípravy prišli?
Odkedy vypukla priemyselná revolúcia a zaviedli sa výrobné linky, ľudia stratili istú časť praktických schopností a stali sa zraniteľnejšími. Neumierame na mor, ale zato koľko z nás vie upiecť chlieb? Alebo stáčať med, založiť bez zápaliek oheň, alebo proste v prírode zohnať jedlo?

Stále je na svete dosť odvážlivcov, ktorí ľuďom predvedú, ako sa v takýchto situáciách správať.
Jedným z nich je aj Bear Grylls, známy z Discovery Chanell. V jeho show „The Ultimate Survival“ navštevuje tie najextrémnejšie miesta na zemeguli (od Sahary až po Aljašku) a ukazuje, ako sa zorientovať, nasýtiť a chrániť pred zverou i podnebím.Páni, ale aj odvážnejšie dámy, budú nadšení z návalu adrenalínu. Boj o prežitie je väčšie vzrušenie ako ktorýkoľvek šport. Máte odvahu? Skúste to s jedným z našich zážitkov z ponuky!
www.darcekyazazitky.sk