Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Záchranca nálady – čokoláda

Záchranca nálady – čokoládaPoznáte ten pocit, keď vám celý deň nič nedarí? Ste uponáhľaní, znechutení, unavení... Čím si napraviť náladu? Niektorí zapnú televízor, iní si idú zabehať, ďalší si doprajú nejaký relax. Veľa ľudí v rámci uvoľnenia siahne práve po čokoláde. Táto hriešna pochúťka má do seba omnoho viac, než sa na prvý pohľad zdá.

Kvalitná tmavá čokoláda vám nielen zachráni náladu, ale prospeje aj vášmu zdraviu. Čím má čokoláda vyšší obsah kakaa, tým viac má v sebe antioxidantov. Inými slovami, bojujete ňou proti rakovine či infarktu. Že vám tieto informácie nestačia, aby ste podľahli? Pripojíme teda fakt, že teobromín, ktorý čokoláda obsahuje, podporuje činnosť obličiek, stimuluje nervovú sústavu a priaznivo pôsobí na dýchanie. Keď už hovoríme o pozitívach, musíme spomenúť aj to, že čokoláda je známe afrodiziakum. Tým pádom ju nemusíte iba konzumovať, rozhodne teda nie tradične a osamote...

Čokoláda má veľa priaznivých účinkov no stále platí, že všetkého veľa škodí. Ak s nádejou, že sa vám váha nezmení siahnete po čokoláde bez cukru, ostanete sklamaní. Tieto druhy sú plné tuku. V týchto prípadoch niet nad staré, dobré, kvalitné čokolády s obsahom kakaa.

Zlákali sme vás? Príďte si vychutnať kvalitnú čokoládu prostredníctvom jedného z našich zážitkov. Viac na:
www.darcekyazazitky.sk