Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Tekutý chlieb

Tekutý chlieb„Hlad je prezlečený smäd“ počúvam často od mojich mužských kamarátov. Namiesto toho, aby si uvarili večeru, siahnu po pivku. Vraj ich to zasýti a súčasne poteší. Je to naozaj tak?

Pravda je, že tento zlatistý mok obsahuje množstvo minerálov ako draslík a sodík, z vitamínov je to hlavne vitamín B. V konečnom dôsledku teda pivo pôsobí blahodárne na organizmus, ak sa konzumuje v primeranom množstve. Svetoznámymi národmi pivkárov sú najmä Nemci, Češi a Íri. Kto sa vyhýba pivu sú skôr východné národy ako Číňania, Japonci, Taiwanci. Všeobecne je konzumácia tohto nápoja pripisovaná najmä mužom, ako vidíme aj z tejto vtipnej Heineken reklamy:
Väčšine žien pivo nechutí pre svoju horkastú chuť, i pre imidž, aké má v spoločnosti (najlepší priateľ chlapa). No teraz si nielen muži, ale aj ženy si prídu na svoje. Okrem toho, že sú špeciálne značky pív iba pre ženy, ako je Redd´s, pivo je aj skvelým pomocníkom pre unavenú pleť a vlasy. Stačí si namočiť vatový tampón do piva a pretrieť si ním tvár – pleť ostane osviežená a hebká. Alebo si zmyť vlasy roztokom z piva a vody. Teraz by mnoho mužov zaplakalo nad takým plytvaním. Bez obáv – pivo stále ostáva hlavne nápojom na konzumáciu a pre príjemné chvíle s priateľmi.

Dostali ste chuť tento zlatistý mok nielen ochutnať, ale dozvedieť sa o jeho výrobe viac?
Skúste zážitok z našej stránky...