Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Sviatoční vodiči

Sviatoční vodičiNie som fanúšik leteckej dopravy a ani autobusovej, takže na dovolenky sa zvyčajne dostanem autom. Považujem to za celkom pohodlný a v rámci možností aj rýchly spôsob dopravy. Poslednú dovolenku som sa rozhodla tráviť s kamarátkou a keďže nevlastním vodičský preukaz, šoférovanie ostalo na nej.

Keď sa to dozvedela, vystrúhala kyslú tvár a priznala sa, že patrí k populácii „sviatočných vodičov“, teda takých, ktorí za volant sadnú raz za rok a možno aj menej. Sú to tí, čo spomaľujú premávku, zmätkujú a ohrozujú seba aj okolie rovnako spoľahlivo, ako agresívni šoféri.
Naša cesta bola skutočnou krížovou cestou pre obe, s častejšími zastaveniami než sú v Biblii.
Pamätným okamihom bolo dvadsať minúť jazdy na diaľnici strávených medzi dvoma kamiónmi, s parádnou prietržou mračien. Vyslúžili sme si nie veľmi pochvalné gestá a ťukanie na čelá.
Samotná dovolenka bola iba prestupným týždňom zbierania síl a nervov pred ďalšou krušnou cestou, tentoraz domov. Našťastie sa už nič horšie neprihodilo a obidve sme sa šťastne dostali na Slovensko. Moja kamarátka vyzerala ešte týždeň potom nešťastne a vystresovane. O dovolenke sa v jej prípade teda nedalo hovoriť. „Keby som mala trochu viac času“, hovorila mi neskôr „bola by som absolvovala nejaké kondičné jazdy!“

Patríte aj Vy medzi sviatočných vodičov? Potom sú tieto kurzy kondičných jázd ako stvorené pre Vás!

Viac na:

www.darcekyazazitky.sk