Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je utorok 18.06.2024, meniny má Vratislav/Vratislava, zajtra Alfréd...
Možno Vám názov „Flobert“ nič nevraví, ale nezúfajte, všetko vysvetlíme. Čo to teda ten Flobert revolver je? V prvom rade treba podotknúť, že svoje meno dostal po francúzskom puškárovi a vynálezcovi Louisovi Flobertovi. Takže záhadu tohto podivného názvu máme vyriešenú. No a prečo by ste si teda jednoznačne mali z takéhoto revolveru zastrielať? Čítajte a dozviete sa. :-)

Bez okolkov môžeme povedať, že sa jedná o oveľa bezpečnejšie zbrane než klasické. Flobertky používajú náboje s takzvaným okrajovým zápalom, čo v podstate znamená, že tieto náboje obsahujú len veľmi malé množstvo strelného prachu. Streľba z Flobert revolveru je teda relatívne bezpečná pri dodržaní pár jednoduchých pravidiel. Keďže sa jedná o adrenalínovú aktivitu, prevádzkuje sa výlučne na miestach na to určených – na strelniciach, a to vždy pod dozorom inštruktorov. Pre potenciálnych záujemcov o skutočný revolver môže taktiež slúžiť aj ako príprava a nácvik pred zaobstaraním. Flobertky sú vďaka svojej konštrukcii a zámeru dostupné aj pre obyčajných ľudí a môžete si z nich zastrieľať aj bez zbrojného preukazu. Nič to však nemení na tom, že vždy treba byť extrémne opatrný, stále ide strelnú zbraň, všakže? V každom prípade môžeme túto športovú aktivitu odporúčať, ak už Vám dochádzajú nápady a neviete, čo svojmu mužovi podarovať na narodeniny. Kto by si nechcel len tak pre zábavu zastrieľať z pištole na terč, no nie?

Neváhajte a potešte svojho milého týmto originálnym darčekom! Možno ho rekreačná streľba zaujme natoľko, že si zaobstará vlastnú Flobertku (o ktorú sa, mimochodom, veľmi jednoducho stará a vydrží Vám potom dlhé roky bez úpadky kvality streľby) a začne chodiť pravidelne na strelnicu. A Vám tak zostane dom len pre Vás a máte od muža na chvíľku pokoj. :-)