Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Relax na 3 noci
Relax na 3 noci

... viac info

Výroba opasku
Výroba opasku

... viac info

Jazda limuzínou
Jazda limuzínou

... viac info

Hodinový manžel
Hodinový manžel

... viac info

Vodenie na koni
Vodenie na koni

... viac info

Rande v jaskyni
Rande v jaskyni

... viac info

Kurz pradenia
Kurz pradenia

... viac info

.
Dnes je streda 04.10.2023, meniny má František, zajtra Viera...
Možno Vám názov „Flobert“ nič nevraví, ale nezúfajte, všetko vysvetlíme. Čo to teda ten Flobert revolver je? V prvom rade treba podotknúť, že svoje meno dostal po francúzskom puškárovi a vynálezcovi Louisovi Flobertovi. Takže záhadu tohto podivného názvu máme vyriešenú. No a prečo by ste si teda jednoznačne mali z takéhoto revolveru zastrielať? Čítajte a dozviete sa. :-)

Bez okolkov môžeme povedať, že sa jedná o oveľa bezpečnejšie zbrane než klasické. Flobertky používajú náboje s takzvaným okrajovým zápalom, čo v podstate znamená, že tieto náboje obsahujú len veľmi malé množstvo strelného prachu. Streľba z Flobert revolveru je teda relatívne bezpečná pri dodržaní pár jednoduchých pravidiel. Keďže sa jedná o adrenalínovú aktivitu, prevádzkuje sa výlučne na miestach na to určených – na strelniciach, a to vždy pod dozorom inštruktorov. Pre potenciálnych záujemcov o skutočný revolver môže taktiež slúžiť aj ako príprava a nácvik pred zaobstaraním. Flobertky sú vďaka svojej konštrukcii a zámeru dostupné aj pre obyčajných ľudí a môžete si z nich zastrieľať aj bez zbrojného preukazu. Nič to však nemení na tom, že vždy treba byť extrémne opatrný, stále ide strelnú zbraň, všakže? V každom prípade môžeme túto športovú aktivitu odporúčať, ak už Vám dochádzajú nápady a neviete, čo svojmu mužovi podarovať na narodeniny. Kto by si nechcel len tak pre zábavu zastrieľať z pištole na terč, no nie?

Neváhajte a potešte svojho milého týmto originálnym darčekom! Možno ho rekreačná streľba zaujme natoľko, že si zaobstará vlastnú Flobertku (o ktorú sa, mimochodom, veľmi jednoducho stará a vydrží Vám potom dlhé roky bez úpadky kvality streľby) a začne chodiť pravidelne na strelnicu. A Vám tak zostane dom len pre Vás a máte od muža na chvíľku pokoj. :-)