Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Otvorenie letnej sezóny - SENEC

Otvorenie letnej sezóny
Začiatok leta je na Západnom Slovensku vždy špecifický jednou konkrétnou vecou, respektíve udalosťou, iste ste o tejto udalosti tiež už počuli, niektorí ste sa určite aj zúčastnili. Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, hovoríme o Seneckom lete, ktoré každoročne symbolicky otvára leto na Seneckých jazerách v Senci.Tisícky a tisícky ľudí sa každoročne stretnú na Seneckom lete, aby si vychutnali koncerty, skvelú atmosféru, zabavili sa s kamarátmi a známymi a neposlednom rade si užili veľkolepý ohňostroj.

Že ste na Seneckom lete ešte neboli? Vedzte, že ste prišli o kopu zábavy a zážitkov, nezúfajte však, určite si nájdete čas budúci rok, keďže túto sezónu už otvorenie leta prebehlo.

16. júna si návštevníci Seneckých jazier mohli užiť skvelý program či už pre deti alebo pre dospelých. Program bol pripravený už od obeda, detskí návštevníci sa mohli zabaviť na skákacích hradoch, trampolínach, nechať si pokresliť tvár, zúčastniť sa rôznych divadielok, kreatívnych kurzov a show, povoziť sa na kolotočoch, ktoré sú posledných pár rokov už zaužívanou súčasťou Seneckého leta, a samozrejme, okúpať sa v seneckých jazerách. Pre dospelých, a najmä pre chlapov, boli pripravené silové súťaže v prevracaní obrej pneumatiky, dvíhaní betónových gúľ a podobne. Pripravené boli samozrejme aj stánky s občerstvením a rôznymi zábavkami, sladkosťami, a všetkým možným od výmyslu sveta.

Celý program sa odohrával postupne na troch pódiách, pričom v jeho najhlavnejšom bode – večere sa sústredil na hlavné pódium.
Mladí Seničania ale aj ostatní návštevníci sa iste najviac tešili na koncerty. Tento rok si mohli vychutnať také slovenské hviezdy, ako sú napríklad Robo Opatovský, Tina, Ego, Gladiátor , či IMT Smile.

Najveľkolepejším zakončením programu však každoročne býva ohňostroj, ktorý sa tento rok uskutočnil už o 23:00 a tak si ho mohli užiť aj mladší účastníci Seneckého leta.

Ak máte radšej oldies hudbu, než klasické slovenské kapely, tiež ste si mohli prísť na svoje, a to pri Oldiespárty rádia Viva, ktorá zabávala ľudí až do skorého rána. Pravidelnou súčasťou programu je aj miešanie najväčšieho miešaného drinku – Senčan, ktorého hlavnou ingredienciou je Becherovka, ktorá je pravidelným sponzorom Otvorenia Seneckého leta.
Túto všetku kopu zábavy ste si mimochodom mohli užiť za 6 eur, lístky v predpredaji stáli 5 eur.

Ak by ste náhodou chceli vedieť, Senecké leto je klasickým kultúrnym podujatím, ktoré sa koná pravidelne každý rok už od roku 1990 a jeho pôvodným účelom bolo otvoriť letnú turistickú sezónu v Senci a zvýšiť tak počet návštevníkov za sezónu, ktorá sa mimochodom pohybuje niekde okolo čísla 1 milión návštevníkov za sezónu.

Ponaučenie? Senecké leto sa oplatí navštíviť. Každý rok. Do povinnej výbavy si nezabudnite pribaliť plavky a slnečné okuliare. Oplatí sa mať ich vždy po ruke, keby ste sa náhodou rozhodli pre nejaké to večerné kúpanie. 