Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Výroba opasku
Výroba opasku

... viac info

Jazda limuzínou
Jazda limuzínou

... viac info

Hodinový manžel
Hodinový manžel

... viac info

Vodenie na koni
Vodenie na koni

... viac info

Rande v jaskyni
Rande v jaskyni

... viac info

Kurz pradenia
Kurz pradenia

... viac info

Kurz kováčstva
Kurz kováčstva

... viac info

.
Dnes je piatok 31.03.2023, meniny má Benjamín, zajtra Hugo...
Mini - motocykleHľadáte víkendovú zábavku, alebo snáď adrenalínové vyžitie sa? Chcete okúsiť motošport ale nechcete investovať všetky svoje úspory? Ste na správnom mieste. Vitajte vo svete mini-motocyklov!

Mini, alebo malé motocykle ponúkajú skvelú možnosť ako tráviť voľný čas a získavať vzácne jazdecké návyky a skúsenosti. Sú to stroje, ktoré ich výrobcovia dotiahli do extrémnej podobnosti s ich väčšími súrodencami. Obrátené vidlice, kotúčové brzdy, motory chladené vodou. To sú len tie najviditeľnejšie časti výbavy daných strojov. V neposlednom rade sa vo väčšine prípadov jedná o verné kópie ostrých motocyklov, tzv. špeciálov, ktoré brázdia motokrosové dráhy s tými najšialenejšími jazdcami v sedle.

Hlavnou prednosťou mini-motocyklov je ich relatívne nízka obstarávacia cena a zábava ktorú dokážu sprostredkovať. Teda "fun factor" je u týchto malých žihadiel na veľmi vysokej úrovni. V tomto odvetví motorizmu sa jedná hlavne o tri veci: ovládateľnosť, nenáročná údržba a nízke prevádzkové náklady. A tieto mašinky to zvládajú na jednotku s hviezdičkou. Osvojíte si jazdu po zadnom, zvládanie stroja v skokoch, a hlavne si urobíte jasno v tom, či sa tomu chcete ďalej venovať, alebo to ostane len v štádiu víkendovej zábavy. Tieto "hračky" Vám dajú možnosť zakúsiť skutočné radosti aj starosti motorizmu. Za radosti menujme v prvom rade dobre zvládnuté prejazdy prekážok, za starosti väčšinou nedostačujúcu kondičku jazdca.

Mini-motocykle sú ideálnym a hlavne smerodajným kompromisom. Vďaka nim môžete objaviť v sebe potenciál a chuť na sebe pracovať, alebo naopak, zanevrieť. V každom prípade, s menším strojom si užijete viac zábavy ako s dospelou mašinou, ktorá Vás viac potrápi, ako zabaví.
To je pár hlavných dôvodov, prečo Vám môžeme odporučiť jazdu na mini-motocykloch a ich najrozličnejších derivátoch. Pamätajte, vždy ide v prvom rade o zábavu a nie o riziko. Viac na www.darcekyazazitky.sk

(pripravené v spolupráci s bývalým jazdcom slovenského countrycrossového pohára)