Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Mini - motocykleHľadáte víkendovú zábavku, alebo snáď adrenalínové vyžitie sa? Chcete okúsiť motošport ale nechcete investovať všetky svoje úspory? Ste na správnom mieste. Vitajte vo svete mini-motocyklov!

Mini, alebo malé motocykle ponúkajú skvelú možnosť ako tráviť voľný čas a získavať vzácne jazdecké návyky a skúsenosti. Sú to stroje, ktoré ich výrobcovia dotiahli do extrémnej podobnosti s ich väčšími súrodencami. Obrátené vidlice, kotúčové brzdy, motory chladené vodou. To sú len tie najviditeľnejšie časti výbavy daných strojov. V neposlednom rade sa vo väčšine prípadov jedná o verné kópie ostrých motocyklov, tzv. špeciálov, ktoré brázdia motokrosové dráhy s tými najšialenejšími jazdcami v sedle.

Hlavnou prednosťou mini-motocyklov je ich relatívne nízka obstarávacia cena a zábava ktorú dokážu sprostredkovať. Teda "fun factor" je u týchto malých žihadiel na veľmi vysokej úrovni. V tomto odvetví motorizmu sa jedná hlavne o tri veci: ovládateľnosť, nenáročná údržba a nízke prevádzkové náklady. A tieto mašinky to zvládajú na jednotku s hviezdičkou. Osvojíte si jazdu po zadnom, zvládanie stroja v skokoch, a hlavne si urobíte jasno v tom, či sa tomu chcete ďalej venovať, alebo to ostane len v štádiu víkendovej zábavy. Tieto "hračky" Vám dajú možnosť zakúsiť skutočné radosti aj starosti motorizmu. Za radosti menujme v prvom rade dobre zvládnuté prejazdy prekážok, za starosti väčšinou nedostačujúcu kondičku jazdca.

Mini-motocykle sú ideálnym a hlavne smerodajným kompromisom. Vďaka nim môžete objaviť v sebe potenciál a chuť na sebe pracovať, alebo naopak, zanevrieť. V každom prípade, s menším strojom si užijete viac zábavy ako s dospelou mašinou, ktorá Vás viac potrápi, ako zabaví.
To je pár hlavných dôvodov, prečo Vám môžeme odporučiť jazdu na mini-motocykloch a ich najrozličnejších derivátoch. Pamätajte, vždy ide v prvom rade o zábavu a nie o riziko. Viac na www.darcekyazazitky.sk

(pripravené v spolupráci s bývalým jazdcom slovenského countrycrossového pohára)