Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Masáž tak trocha inak

Masáž tak trocha inakTradícia masáží siaha až do starovekých civilizácií Grécka alebo Ríma, osobitné praktiky vznikli aj v Japonsku, Číne, Egypte.
Mixovaním kultúr sa, samozrejme, zmixovali a rozšírili aj masáže. Dnes máme vyše sto známych masážnych techník.
Nemusíme chodiť do Japonska, aby sme si vychutnali akupresúru, ani do Švédska na švédsku masáž.

Prečo a ako vlastne sa masáže stali tak populárne, že dnes v každom meste máme aspoň jeden masážny salón?

V prvom rade sú známe jej priaznivé účinky na naše zdravie. Poskytujú nám úľavu od bolesti, uvoľňujú alebo naopak stimulujú svalstvo, zmierňujú pocit úzkosti, depresie, skvalitňujú spánok. Ľudské telo je jedna veľká sieť navzájom prepojených nervov a ich stimuláciou v správnom bode môžeme dokázať zázraky.
Práve preto k dnešnej predstave o wellnese a relaxe neodlúčiteľne patria masáže. Mnohí sú však prekvapení, keď po masáži namiesto uvoľnenia pocítia bolesť. Väčšinou za to môže nesprávny výber druhu masáže. Napríklad rolfing, čo je masáž zameraná na hlboké štruktúry svalového tkaniva, využíva razantnejšie prístupy, ako búšenie päsťami, čo nepatrí práve k jednorazovým oddychovým masážam. Ale aj obyčajná lymfodrenážna masáž môže na citlivý chrbát pôsobiť nepríjemne.

Ak túžite po uvoľnení svalov, ale nie ste si istí výberom masáže, vyskúšajte čokoládovú masáž. Technika je veľmi jemná a uvoľňujúca, naviac čokoládový zábal pôsobí blahodárne na pokožku. Viac o tomto zážitku na www.darcekyazazitky.sk