Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 17.06.2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav/Vratislava...
Luk a kuša sú opäť v móde

Luk a kuša sú opäť v módeKto si v poslednom čase zašiel do kina, či už na fantasy, rozprávku alebo akčný film, musel zaregistrovať, že hlavní hrdinovia už nestláčajú ako o život spúšť na pištoli, ale elegantne naťahujú tetivu a strieľajú šípmi.

Hollywood prežíva novú obsesiu – luky a kuše nahradili pištole a meče.
Kde všade sa tento fenomén dá vidieť? Disney ho uplatnil v rozprávke „Brave“, Marvel zase v „Avengers“, vidieť sme ho mohli aj v „Hunger Games“, či v obľúbenej postave Legolasa z „Lord of the Rings“. Dokonca aj v seriáli „Walking dead“ je postava Darylla s kušou tá najatraktívnejšia. Čím to je, že tieto stredoveké zbrane si nanovo získali toľkú obľubu u režisérov ale aj bežných ľudí?

Podľa vyjadrení samotných hercov, ktorí tieto postavy hrajú, každý dokáže stláčať spúšť a vystrieľať celý zásobník. Na streľbu z luku alebo kuše musíte byť sústredení a tiež mať nejaké fyzické schopnosti. Ženské predstaviteľky dodávajú, že postoj lukostrelca a celkový moment sústredenia pred vystrelením je veľmi elegantný a pôsobivý, najmä ak je na filmovom plátne pomaly dramaticky približovaný.

S týmto faktom sa dá súhlasiť, na strieľanie s obmedzeným počtom šípov sa skutočne treba sústrediť a zamerať cieľ nejaký čas trvá. Vystrelený šíp je tichší a tým pádom aj efektívnejší, najmä v novších filmoch. Zdá sa, že režiséri už nepreferujú hlučných hrdinov a kilogramy trhaviny. Napätie, ticho, maskovanie, pozorovanie nepriateľa a pomalá eliminácia z diaľky – to je to, čo sa nám momentálne snažia na plátnach ponúknuť.

Samozrejme, takýto fenomén nemohol ostať bez odozvy fanúšikov. Lukostrelecké kluby po celom svete hlásia narastajúci počet (najmä mladých) členov, ako môžeme vidieť aj na tomto videu

Chcete si aj vy vyskúšať, aké je to byť v koži týchto nových hrdinov? Ponúkame Vám kurz lukostrelectva a streľby z kuše. Viac na www.darcekyazazitky.sk