Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Letná sezóna

Letná sezónaPo dlhej zime prišlo neobyčajne rýchlo slnko a vysoké teploty. Spolu s pekným počasím sa presúvame z interiérov von – do zeleného exteriéru. A spolu s nami presúvame von aj našu kuchyňu a tiež v nej začína prevládať zelená farba.


Väčšine ľuďom v úmorných horúčavách nechutí mastné a sýte jedlo. Vyhľadávame ľahké svieže jedlá a malé porcie. Čerstvá zelenina a ovocie cez deň, večer vyťahujeme do záhrady gril, pivo a priateľov. Aj keď v regáloch nájdeme zdanlivo nádhernú zeleninu a ovocie, keď ich ovoniame a ochutnáme, niečo im chýba. Možno to bude zem a slnko, čo im chýba, keďže tieto dokonalé plody dozrievajú v kamiónoch na ceste svetom. A stále sa opakujúce kauzy s pokazeným nekvalitným mäsom v našich regáloch na chuti človeku tiež nepridajú.

Niektorí ľudia, ktorí majú možnosť, berú veci do vlastných rúk. Od moderných a drahých biopotravín sa vraciame naspäť tam, kde boli naši starí a prastarí rodičia – pestujeme a chováme si suroviny a mäso sami. Nie všetci ale máme domy so záhradami alebo vzťah k takýmto činnostiam. Ak však predsa po tomto túžite, ale nemáte priestor potrebný na pestovanie plodín a chov úžitkových zvierat, utešiť Vás môžu dve veci:

1. Cherry paradajky, ktoré nie sú také náročné a môžete ich pestovať na balkóne.
2. Možnosť chytiť si svoju vlastnú rybu a položiť ju na pekáč priamo v lone prírody.

Viac o tomto zážitku na www.darcekyazazitky.sk