Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Jazda na Nascar
Jazda na Nascar

... viac info

Speleoferata
Speleoferata

... viac info

Kurz keramiky
Kurz keramiky

... viac info

Hudobné trio
Hudobné trio

... viac info

Kurz šitia
Kurz šitia

... viac info

Kurz kváskovania
Kurz kváskovania

... viac info

.
Dnes je utorok 16.08.2022, meniny má Leonard, zajtra Milica...
Letná sezóna

Letná sezónaPo dlhej zime prišlo neobyčajne rýchlo slnko a vysoké teploty. Spolu s pekným počasím sa presúvame z interiérov von – do zeleného exteriéru. A spolu s nami presúvame von aj našu kuchyňu a tiež v nej začína prevládať zelená farba.


Väčšine ľuďom v úmorných horúčavách nechutí mastné a sýte jedlo. Vyhľadávame ľahké svieže jedlá a malé porcie. Čerstvá zelenina a ovocie cez deň, večer vyťahujeme do záhrady gril, pivo a priateľov. Aj keď v regáloch nájdeme zdanlivo nádhernú zeleninu a ovocie, keď ich ovoniame a ochutnáme, niečo im chýba. Možno to bude zem a slnko, čo im chýba, keďže tieto dokonalé plody dozrievajú v kamiónoch na ceste svetom. A stále sa opakujúce kauzy s pokazeným nekvalitným mäsom v našich regáloch na chuti človeku tiež nepridajú.

Niektorí ľudia, ktorí majú možnosť, berú veci do vlastných rúk. Od moderných a drahých biopotravín sa vraciame naspäť tam, kde boli naši starí a prastarí rodičia – pestujeme a chováme si suroviny a mäso sami. Nie všetci ale máme domy so záhradami alebo vzťah k takýmto činnostiam. Ak však predsa po tomto túžite, ale nemáte priestor potrebný na pestovanie plodín a chov úžitkových zvierat, utešiť Vás môžu dve veci:

1. Cherry paradajky, ktoré nie sú také náročné a môžete ich pestovať na balkóne.
2. Možnosť chytiť si svoju vlastnú rybu a položiť ju na pekáč priamo v lone prírody.

Viac o tomto zážitku na www.darcekyazazitky.sk