Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je nedeľa 19.05.2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard...
Kreatívne kurzy pre deti

Kreatívne kurzy pre deti
„Všetky deti sú umelcami. Problém je, ako zostať umelcom po tom, ako vyrastiete.“ - Pablo Picasso

Pamätáte sa na „Centrá voľného času“? V každom väčšom meste bývalo aspoň jedno, kam sa chodili deti kreatívne vybiť po škole. Bývali tam triedy tanca, maľovania, modelovania, spevu alebo iných aktivít. Keďže som sama niečo také absolvovala, môžem povedať, že úroveň bola dosť slabá a detí bolo na jednu inštruktorku príliš mnoho. Väčšinou sa venovali slabším a menej šikovným a na tých skutočne kreatívnych už neostávalo veľa času.
Rodičia ma teda prehlásili na základnú umeleckú školu, čo bolo v konečnom dôsledku ešte horšie. O vlastnej iniciatíve a kreativite nemohlo byť ani reči, osnovy boli stanovené a tie sa museli plniť.
A akonáhle sme začali za tieto aktivity dostávať známky a poznámky, príliš to zaváňalo školou a už tam nikto nechodil rád. Nestačilo pripravovanie do školy, teraz sa to upgradovalo na prípravu do školy a do hudobnej/tanečnej atď. Po ôsmich útrpných rokoch som bola síce schopná namaľovať hocičo z predlohy alebo na žiadosť, ale sama od seba som sa štetca nikdy nedotkla. Príliš mi to znechutili a nepovažujem to za možnosť, ako sa kreatívne vyjadriť. Omnoho viac ma zaujíma hudba, ktorej sa aj aktívne venujem a ku ktorej ma viedol iba môj brat – doma.

Rodičia, položte si otázku – chcete svoje dieťa iba niekam po škole „odložiť“? Alebo chcete, aby sa naozaj kreatívne vyvíjalo? V takom prípade hľadajte dobré kurzy pre Vašich drobcov. Napríklad aj tu: www.darcekyazazitky.sk