Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Jazda na Nascar
Jazda na Nascar

... viac info

Speleoferata
Speleoferata

... viac info

Kurz keramiky
Kurz keramiky

... viac info

Hudobné trio
Hudobné trio

... viac info

Kurz šitia
Kurz šitia

... viac info

Kurz kváskovania
Kurz kváskovania

... viac info

.
Dnes je utorok 16.08.2022, meniny má Leonard, zajtra Milica...
Deň VianocVšetci poznáme 24. December ako deň Vianoc, no čo o tomto sviatku viete okrem toho, že sa vtedy narodil Ježiško? Poďme sa na tento deň pozrieť trochu bližšie.

1. Prvýkrát sa zmienka o tomto sviatku objavila v kalendári z roku 354, no poznali ho už od roku 336.

2. Ježiš sa nenarodil v tento deň, no kresťania zvolili tento dátum zrejme z dôvodu, že v tento deň sa slávil rímsky sviatok slnečného božstva a zimný slnovrat. Ježiš sa v skutočnosti narodil niekedy v marci.

3. Stromček sa na Vianoce začal využívať tak ako po poznáme dnes až v roku 1570, zdobil sa ovocím, sušenými kvetmi a sladkosťami.

4. Klasickú vianočnú Tichú noc zložil v roku 1816 kňaz Joseph Mohr.

5. Vo Veľkej Británii sa darčeky nedávajú pod stromček, ale do veľkých ponožiek. V Amerike a Kanade sa darčeky rozbaľujú až ráno - 25.12. a na štedrovečernom stole by ste našli morku a zemiakovú kašu. Vo Venezuele si po polnočnej omši dávajú ešte jednu večeru. V Austrálii majú Vianoce v lete a vianočné prázdniny majú 6 týždňov.

A teraz pravdivo : koľko z týchto vecí ste vedeli?  Nemusíte sa hanbiť, my v Adine sme vedeli tak dve a s ostatnými nám pomohol kamarát internet. Napriek tomu sa na Vianoce mooooooc tešíme a dúfame, že sa u Vás pod stromčekom objaví aj nejaký ten balíček od Adiny.