Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je utorok 18.06.2024, meniny má Vratislav/Vratislava, zajtra Alfréd...
Bratislavské módne dni 2012

Bratislavské módne dni 2012

Siedmy ročník Bratislavských módnych dní je za nami a my sme na ňom nemohli chýbať. Užite si aj Vy nádych luxusu a módy očami našej kolegynky – Lucky, ktorá sa na módne dni, ktoré sa konali v hoteli DoubleTree by Hilton, dostala vďaka partnerovi tohto podujatia – Fashion Days.Po príchode a menšom zmätkovaní na parkovisku s ďalšími účastníkmi tejto show sme sa konečne dostali do vestibulu hotela. Slečny hostesky s malinkými klobúčikmi boli zrejme na chaotérov ako som ja zvyknuté, a okamžite ma nasmerovali do priestorov, kde sa mala hlavná prehliadka 25.4. konať. Po zopár dúškoch šampanského a rýchleho presondovania účastníkov sa otvorili dvere do hlavnej sály a návštevníkov začali púšťať dovnútra na základe pozvánok. Pristála som v prvom rade, hneď pri móle, na stoličkách označených Fashion Days, vďaka ktorým som sa na toto podujatie dostala, prvý krát sa mi totiž pošťastilo a niečo som vyhrala – a to rovno lístky na takýto zážitok. Prebehnutie ceduliek s menami na stoličkách v mojej blízkosti ma pobavilo – samé zvučné mená, celebrity a medzi nimi ja. :)

Po krátkom príhovore Márie Rehákovej sa všetko začalo. S prvým modelom na móle mi začali blikať očká, akoby automaticky som sa vystrela na stoličke, aby som z každého uhla vyzerala dobre, pre prípad keby som sa stala záujmom nejakého – toho fotografa (nestalo sa, ale pocit výnimočnosti vo mne zostáva doteraz). Svoje modely predstavili mladí návrhári, ale aj stálice našej módnej scény, vyvrcholením večera mala byť prehliadka francúzskeho tvorcu Didiera Parakiana, čo sa však podľa môjho názoru minulo účinku, keďže jeho modely pôsobili v porovnaní s modelmi Jany Pištejovej ťažkopádne a príliš konzervatívne. Už spomenutá Jana Pištejová predviedla krásnu kolekciu inšpirovanú rebéliou, ktorá však svojou ľahkosťou vyrazila dych. Minimálne mne.

Annamária Kiss Kósa získala ocenenie Dunajská perla za módny objav roka. To, že si ho naozaj zaslúži dokázala svojou kolekciou jednoduchých, ale veľmi ženských šiat ladených do čiernej a bledo ružovej. Monika Vontszemuová predviedla kolekciu so vzorom kohútej stopy, Katarína Halásová inšpiráciu prírodnými materiálmi, Zuzana Budošová hru kontrastov farieb. Módny dom Alizé ukázal, čo má nové v kolekcii od Dolce&Gabanna, i keď tu by sa tiež dalo polemizovať o originalite vzorov, ktorá je vlastná skôr pre značku Versace. Izabela Komjati ukázala, že ženskosť môže byť aj hravá a Lukáš Kimlička snáď ani nepotrebuje komentár, keďže predviedol už klasicky nádhernú kolekciu plnú ženskosti a elegancie. Vlastne nie som povinná komentovať každého, ale nechcela som nikoho ukrátiť.

Po prehliadke prebehla rýchla dražba dvoch šiat, z ktorej výťažok poputuje na dobročinné účely a hor sa na občerstvenie.

Hádzať do seba jedlo sa nepatrí, ale tak po hodinovej (!) prehliadke všetci vyhladli a vrhli sa na stoly s jedlom. Ja, s fľašou minerálky v ruke a jedným malým čokoládovým koláčikom v druhej, som sa len usmievala, keďže zistenie, že celebrity sú vlastne tiež len ľudia a tiež potrebujú jesť, býva vždy celkom zábavné. Ešte jeden malý koláčik na cestu, dve rýchle fotky s novou ambasádorkou Fashion Days – Adrianou Polákovou a už si to nasadám do auta.

Celou cestou do Trnavy rozmýšľam, koľko krát musíte navštíviť takúto akciu, aby Vás začala nudiť. No keď si líham do postele, prichádzam na jediný výsledok. Normálneho človeka? Dva - trikrát. Mňa? Nikdy.