Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
Relax na 3 noci
Relax na 3 noci

... viac info

Výroba opasku
Výroba opasku

... viac info

Jazda limuzínou
Jazda limuzínou

... viac info

Hodinový manžel
Hodinový manžel

... viac info

Vodenie na koni
Vodenie na koni

... viac info

Rande v jaskyni
Rande v jaskyni

... viac info

Kurz pradenia
Kurz pradenia

... viac info

.
Dnes je streda 04.10.2023, meniny má František, zajtra Viera...
Ako sa schladiť v leteVonku začína byť neznesiteľná horúčava a väčšine z nás riadne lezie na nervy. Ak nemáte letné prázdniny a nemôžete sa celé dni váľať pri bazéne či na kúpalisku, prinášame Vám zopár tipov, ako v lete „nezdochnúť“ od tepla.

Klasická situácia. Sedíte v práci, v kancelárii je 200 stupňov, Vy sa potíte akoby ste práve zabehli maratón a klimatizácia žiadna. Čo s tým? Obliekajte si do práce vzdušné materiály! Ak nemáte presne určený dress code, využívajte materiály ako napr. bavlna. Sú vzdušné, nasajú prípadnú vlhkosť a nie je v nich tak teplo. Využívajte ventilátory, ktoré ale dajte od seba do dostatočnej vzdialenosti.

Nech ste kdekoľvek, nezabúdajte na pitný režim! Počas horúcich dní by ste mali vypiť aspoň 2 – 3 litre tekutín, bez ohľadu na to, či pociťujete smäd alebo nie. Najlepšie sú nízkominerálové vody a čaje, vyhnite sa sladkým nápojom, po ktorých ste ešte viac smädný než kým ste sa napili.
Keď už musíte chodiť po vonku, načasujte si plán dňa tak, aby ste von nemuseli ísť v najväčšom teple. Ideálne je ráno, prípadne neskoršie poobedie. A keď už skutočne do toho tepla ísť musíte, držte sa v tieni, prípadne si zaobstarajte klobúčik. Nielen, že je štýlový, ale vyhnete sa úpalu, ktorý vie byť dosť nepríjemný.

Ironicky, odborníci nás varujú pred klimatizáciou, keďže z príliš rapídnej zmeny teploty môžeme ľahko prechladnúť. Teda neviem ako Vy, ale pre mňa je klimatizácia jedinou záchranou, a choroba – nechoroba, vždy ju mám v aute nastavenú na 20 stupňov.

Čo dodať? Pokúste sa užiť si leto – či už horúčavy sú alebo nie. Ak môžete vybehnite sa niekam okúpať. A rada na záver?

Nezabudnite sa nakrémovať ochranným krémom proti slnku. : )