Vyberte si zážitok:
Filter zážitkov
  • Zvoľte lokalitu:
  • Cenová relácia:
  • Počet bodov:
  • Čo?
  • Pre koho?
Novinky týždňa
.
Dnes je pondelok 01.03.2021, meniny má Albín, zajtra Anežka...
Ahojte, milí čitatelia!


Aj napriek tomu, že momentálne prežívame všetci obmedzenia, ktoré sú spôsobené koronavírusom, je potrebné, aby sme sa aj tak venovali tomu, čo nás najviac napĺňa. Každého obmedzil koronavírus v niečom inom. Niekto nemohol chodiť do práce, stratil príjem alebo zavreli jeho dieťaťu školu a zrazu sa musel stať rodičom i učiteľom na plný úväzok. Veselé duše obmedzil koronavírus zakázaním festivalov, rôznych akcií, disco, a taktiež v stretávaní so svojimi priateľmi. Nás – dobrodruhov, cestovateľov a milovníkov spoznávania nových miest obmedzil koronavírus predovšetkým v cestovaní.


Bolo to zvláštne leto, keď sa zrazu z plánovania každoročných dovoleniek pri mori stalo uvažovanie o tom, či sa vôbec na nejakú dovolenku k moru dostaneme. Tí šťastnejší vychytali dovolenku v pravý čas a stihli sa krásne poslniť na slniečku v teplej krajine. Tým, ktorým to neumožňovali podmienky, ako práca, starší blízki alebo dovolenka v rizikovej krajine sa museli uskromniť s dovolenkou na Slovensku. Verím, že možno aj práve kvôli danej situácii sme objavili čaro spoznávania Slovenka a užili sme si jeho krásy.


Adina preto nezaháľala a ponúkala množstvo pobytov na Slovensku, ktoré poskytovali nielen zážitkové a romantické cestovanie, ale aj cestovanie s deťmi. Určite vám v cestovateľskom blogu vytýčim TOP destináciu zážitkového pobytu a pobytu s deťmi, ktoré som si mohla vyskúšať na vlastnej koži.

1. Turistika s ubytovaním na Zelenom Plese

Pri turistike na zelené pleso záleží na tom, ako ste turisticky zdatný a na akú náročnú turistiku si trúfate. Za veľmi náročnú turistiku považujem výstup z Tatranskej lomnice na Skalnaté pleso a odtiaľ na Zelené pleso. Už samotný výstup na Skalnaté pleso je tak náročný, že málokto bude mať chuť ísť ešte niekam ďalej. Je to veľmi strmá cesta, pri ktorej odporúčam mať veľmi veľa síl a náhradné tričko, pretože sa veľmi veľmi spotíte. Túto trasu si však viete aj uľahčiť, a to tým, že sa vyveziete z Tatranskej lomnice lanovkou na Skalnaté pleso. Zo Skalnatého plesa sa potom po červenej - Tatranská magistrála - Huncovská vyhliadka - Huncovský štít – Sedlo pod Svištovkou dostanete k chodníku, ktorý vedie popri Čiernom plese a odtiaľ sa už až k Zelenému plesu.

Zelené pleso


Zo Skalnatého plesa sa dá ísť aj lanovkou na Lomnický štít, avšak odporúčam vopred kúpiť lístky cez internet, pretože sa jednoducho vypredajú. Aj keď je výstup na Skalnaté pleso náročný, odporúčam rozhodne vidieť!
Najjednoduchšia trasa na Zelené pleso vedie z Kežmarskej bielej vody z parkoviska, odporúčam zaparkovať pozdĺž cesty, máte to zadarmo a iba o pár metrov dlhšie. Z parkoviska pôjdete celou trasou po žltej. Trasa je s miernym stúpaním, radím ju za mierne náročné, ale to skôr skrz toho, že cesta je dlhá, len cesta na Zelené pleso trvá 3 hodiny. Avšak, ak by vám bolo Zelené pleso málo, malú obchádzku si môžete dať k Veľkému bielemu plesu po modrej.

Zel pleso


Zelené pleso je podľa nášho názoru najkrajšie pleso na Slovensku. Určite odporúčam vidieť!

2.Letný rodinný pobyt na Chopku

Adina má v ponukách možnosť návštevy letného rodinného pobytu na Chopku. Avšak neodporúčam s deťmi stúpanie až na Chopok, pretože je to mierne náročné stúpanie, ale odporúčam s deťmi vyjsť lanovkou na Chopok a odtiaľ sa prechádzať po hrebeni na Krúpovú hoľu a na Ďumbier.

Pobyt na Chopku

Dúfame, že Vám aspoň trochu pomohol cestovateľský blog k cestovaniu v Tatrách a nabudúce sa môžete tešiť na ďalšiu vlnu cestovateľských zážitkov :)